Sylwetka zawodnika rywala: Waldemar Sobota

Milo  -  6 kwietnia 2013 10:46
0
1704

FOT WLODZIMIERZ SIERAKOWSKI 2012-12-07 PILKA NOZNA - EKSTRAKLASA SLASK WROCLAW - LEGIA WARSZAWA  1 - 0 SOBOTA WALDEMAR
Interesował się nim Górnik Zabrze, ale ostatecznie wybrał zespół najbliższego rywala i jest obecnie jednym z najlepszych strzelców swojego zespołu. Redakcja Roosevelta81.pl przedstawia sylwetkę zawodnika Ślaska Wrocław Waldemara Sobotę.

Kariera:
Waldemar Sobota zaczynał swoją karierę w klubie Małapanew Ozimek. W wieku 18 lat postanowił przejść do Rajfelu Krasiejów, z którym w sezonie 2008/09 zajął pierwsze miejsce w II lidze i wywalczył awans do I ligi. W 2007 roku został zawodnikiem MKS-u Kluczbork.
Bardzo dobre występy na zapleczu ekstraklasy zostały dostrzeżone przez skautów, a chęć pozyskania gracza wyraziły m.in Górnik Zabrze i GKS Bełchatów. Wyścig po gracza z Kluczborka wygrał ostatecznie Śląsk Wrocław, z którym 9 czerwca 2010 roku zawodnik podpisał czteroletni kontrakt. Zabrzanie nie byli w stanie przebić oferty finansowej klubu z Wrocławia.

Ekstraklasa:
W swojej przygodzie z ekstraklasą strzelił 8 goli i zanotował 11 asyst. Łącznie na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej przebywał 5282 minuty. W obecnym sezonie zanotował już cztery trafienia (w meczach z Podbeskidziem, Polonią, Lechem i Widzewem). Zanotował również pięć asyst (z Koroną, Lechią, Wisłą, Lechem i Podbeskidziem). Wystąpił we wszystkich 20-tu meczach w podstawowej jedenastce, raz wchodząc z ławki rezerwowych.

Pojedynki z Górnikiem Zabrze:
Przeciwko “Trójkolorowym” rozegrał dotychczas 6 spotkań (4 w ekstraklasie, 2 w I lidze), łącznie spędzając na boisku 462 minuty.
W barwach pierwszoligowego klubu strzelił Górnikowi dwie bramki, natomiast w ekstraklasie raz wpisał się na listę strzelców, notując tyle samo asyst.

Reprezentacja:
W seniorskiej reprezentacji Polski zadebiutował 16 grudnia 2011 r. w spotkaniu towarzyskim z Bośnią i Hercegowiną. Mecz okazał się udany, ponieważ zdobył swoją premierową bramkę w biało-czerwonych barwach. Został powołany również przez obecnego selekcjonera Waldemara Fornalika na mecze eliminacji Mistrzostw Świata 2014 z Czarnogórą i Mołdawią. Zagrał w spotkaniu z Mołdawią, zmieniając w 46. minucie Marka Saganowskiego. Ma na swoim koncie również występ w kadrze U-23, do której został powołany na spotkania z Uzbekistanem i Iranem oraz Walią.

źródło: Roosevelta81.pl