Sylwetka zawodnika rywala: Tomasz Nowak. Piłkarz z białoruską przeszłością

Milo  -  23 sierpnia 2014 12:29
0
1395

Tomasz_Nowak_Łeczna_Legia_1415

Jest czołową postacią w zespole Górnika Łęczna. Zdobył dla klubu z Łęcznej pierwszą bramkę w ekstraklasie po powrocie do elity. Redakcja Roosevelta81.pl przedstawia sylwetkę Tomasza Nowaka.

Tomasz Nowak
Wiek: 28 lat
Data urodzenia: 30.10.1985
Pozycja: Pomocnik
Wzrost: 171 cm
Waga: 72 kg
Lepsza noga: Lewa
Numer na koszulce: 7

Kariera:

Swoją przygodę z piłką rozpoczął w Obrze Kościan, z której trafił do Amiki Wronki. We Wronkach występował w juniorach, a następnie w rezerwach. Wtedy pojawiła się propozycja gry w Kanii Gostyń i z niej skorzystał. Jego dobrą grę w drużynie z Gostynia dostrzegły ekipy ŁKS-u Łódź i GKS-u Bełchatów. Mimo przebytych testów nie trafił do żadnego z tych zespołów. Na początku stycznia 2007 r. został zawodnikiem Korony Kielce. To właśnie w jej barwach zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej. 31 sierpnia 2009 został wypożyczony na rok do bytomskiej Polonii. Latem 2010 r. powrócił do Korony, choć najpierw chciano się z nim pożegnać, jednak ostatecznie został włączony do pierwszego zespołu. Po zakończeniu rundy jesiennej sezonu 2010/2011 nie przedłużył wygasającego kontraktu. W lutym 2011 r. podpisał umowę z GKS-em Bogdanka i występował w nim tylko do czerwca, bo wtedy podpisał dwuletni kontrakt z ŁKS-em Łódź. 4 lutego 2012r. rozwiązał swój kontrakt z ŁKS-em. W marcu trafił do mało popularnej ligi białoruskiej, gdzie reprezentował barwy FK Homel. W marca 2013r. zdecydował się znów reprezentować klub z Łęcznej.

Ekstraklasa:

W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 82 spotkania, strzelił w nich 2 gole i zanotował 3 asysty. Łącznie na boisku spędził 3770 minut. W aktualnym sezonie rozegrał 5 spotkań, w których strzelił jednego gola i zanotował jedną asystę.

Pojedynki z Górnikiem Zabrze:

W ekstraklasie przeciwko Górnikowi rozegrał 3 spotkania, nie strzelił gola ani nie zanotował żadnej asysty. Na boisku przebywał 151 minut.

Reprezentacja:

Były selekcjoner Leo Beenhakker powołał go do seniorskiej reprezentacji Polski, ale oficjalnego debiutu w meczu z Bośnią i Hercegowiną nie zaliczył. W styczniu 2010 został desygnowany przez ówczesnego selekcjonera Franciszka Smudę na Puchar Króla Tajlandii w zastępstwie za Adama Matuszczyka. Tam doczekał się oficjalnego debiutu w barwach narodowych. W turnieju zagrał w trzech spotkaniach, a w pojedynku z Singapurem wpisał się na listę strzelców pokonując bramkarza z rzutu karnego.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Mishka/legionisci.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments