Sylwetka zawodnika rywala: Paweł Wszołek walczący o transfer na zachód

Milo  -  18 maja 2013 07:45
0
1630

wszolek_polonia_1213
Wychowanek Wisły Tczew jest jedną z jaśniejszych postaci Ekstraklasy, którą po tym sezonie najprawdopodobniej zamieni na którąś z zachodnich lig. W meczach przeciwko Górnikowi Zabrze nie zdobył ani jednej bramki. Roosevelta81.pl przedstawia sylwetkę zawodnika rywala: Pawła Wszołka.

Kariera:
Jest wychowankiem Wisły Tczew. Początkowo występował w drużynach juniorskich i został zauważony przez skautów Lechii, trafiając do jej zespołu juniorów. Występował w niej przez sezon. Po roku zdecydował się na powrót do Wisły Tczew i kontynuował swoją karierę w drużynie juniorów. W sezonie 2008/09 został zawodnikiem pierwszej drużyny. Dzięki występom w młodzieżowej reprezentacji Polski „wpadł w oko” skautom Polonii Warszawa. Karierę w stolicy rozpoczął od gry w Młodej Ekstraklasie, gdzie zakończył sezon z 2 trafieniami w 19 spotkaniach. Dobra gra zaowocowała przesunięciem do pierwszej drużyny, jak się okazało było to doskonałe posunięcie Polonii.

Ekstraklasa:
W najwyższej klasie rozgrywkowej wystąpił w 59 meczach. Strzelił 9 goli i zanotował 11 asyst, łącznie na boiskach przebywał 3363 minut. W aktualnym sezonie strzelił 7 goli (w rundzie jesiennej z Lechią, Wisłą, Widzewem, Śląskiem i Bełchatowem oraz wiosną przeciwko Ruchowi i Podbeskidziu). Na swoim koncie zanotował również 7 asyst (w rudzie jesiennej z Lechią, Lechem, Wisłą, Legią, Ruchem, Pogonią i wiosennej w rewanżu z Legią). Wystąpił w 26 meczach, 23 razy był w podstawowym składzie, 3 razy wchodził z ławki rezerwowych.

[youtuber youtube=’http://www.youtube.com/watch?v=mz9Vhzr2RCQ’] Skrót meczu oraz ostatni gol Wacławczyka w spotkaniu ligowym z Podbeskidziem (10.05.2013)
Pojedynki z Górnikiem Zabrze:
Przeciwko “Trójkolorowym” rozegrał dotychczas trzy spotkania, łącznie spędzając na boisku 163 minuty. Nie zdobył bramki, ani nie zanotował asysty.

Reprezentacja:
W seniorskiej reprezentacji Polski zadebiutował 2 października 2012 roku w wygranym 1:0 meczu towarzyskim z RPA. Rozegrał łącznie 4 spotkania, w tym m.in przeciwko Anglii. Na boisku w koszulce z orłem na piersi spędził łącznie 163 minuty. Ponadto był powoływany do reprezentacji młodzieżowych.

„Turbo kozak”:
Był jednym z bohaterów programu stacji Canal+Sport. Jak poradził sobie młody zawodnik w przygotowanych przez redakcję zadaniach?

Plotki transferowe:
Wiadomo, że po zakończeniu obecnego sezonu zawodnik na pewno opuści Polonię, ponieważ złożył wniosek o rozwiązanie kontraktu. Zimą był bardzo bliski transferu do niemieckiego Hannoveru 96, jednak w ostatniej chwili do przenosin do Bundesligi nie doszło. Chętnie w swoich składach widzieliby go także Lech oraz Legia, ale większe prawdopodobieństwo jest, że Wszołka raczej będziemy oglądać za granicą.

źródło: Roosevelta81.pl