Sylwetka zawodnika rywala: Marcin Kamiński. Podpora defensywy Lecha

Milo  -  26 lipca 2014 16:20
0
1033

Kaminski_Lech.jpg
Pomimo młodego wieku stanowi o sile w defensywie Lecha. Obecny selekcjoner Adam Nawałka widzi w nim podstawowego defensora w reprezentacji Polski. Redakcja Roosevetla81.pl przedstawia sylwetkę zawodnika rywala: Marcina Kamińskiego

Marcin Kamiński
Wiek: 22 lat
Data urodzenia: 15.01.1992
Pozycja: obrońca
Wzrost: 191 cm
Waga: 76 kg
Lepsza noga: Lewa
Numer na koszulce: 35

Kariera:
Jest wychowankiem Aluminium Konin z tego właśnie klubu wzmocnił szeregi poznańskiego Lecha. Przez kilka sezonów występował w juniorach następnie w młodej ekstraklasie. W 2009 roku został włączony do kadry pierwszego zespołu Lecha, z którym to zdobył tytuł mistrza Polski.

Ekstraklasa:
W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 88 spotkań strzelił w nich 5 goli i zanotował asystę. Łącznie na boisku przebywał 7134 minut. W aktualnym sezonie zagrał jedno spotkanie w pełnym wymiarze czasowym.

Pojedynki z Górnikiem Zabrze:
W ekstraklasie przeciwko Górnikowi wystąpił w 5 spotkaniach strzelił w nich jednego gola. Na boisku spędził 450 minut.

Reprezentacja:
Został powoływany przez Franciszka Smudę do szerokiej, 26-osobowej kadry na Euro 2012. Następnie znalazł się w ostatecznym składzie na Euro 201 w samym turnieju nie wystąpił.W listopadzie został powołany przez  Adama Nawałkę na dwa mecze towarzyskie ze Słowacją i Irlandią.

Transfery:
W prasie dużo było pisane o jego przenosinach do włoskiego klubu US Palermo. Sam piłkarz wyraził zainteresowanie ofertą jednak jak na razie nic z tego nie wynikło i transfer tkwi w zawieszeniu. Według włoskich mediów beniaminek jest skłonny wyłożyć za zawodnika 1,2 mln euro.

Źródło: Roosevetla81.pl
Foto: lechpoznan.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments