Sylwetka zawodnika rywala: Maciej Korzym z „młyna” Sandecji

Milo  -  19 kwietnia 2013 10:03
0
1695

korzym_korona_legia_1213
Ma za sobą testy w czołowym klubie Premier League, Chelsea Londyn i jest najlepszym strzelcem swojego zespołu w obecnym sezonie. Redakcja Roosevelta81.pl przedstawia sylwetkę zawodnika Korony Macieja Korzyma, który jest kibicem Sandecji.

Maciej Korzym
Wiek: 24 lata
Data urodzenia: 02.05.1988
Pozycja: Napastnik
Wzrost: 180 cm
Waga: 77 kg
Lepsza noga: Obunożny
Numer na koszulce: 20

Kariera:
Maciej Korzym rozpoczął piłkarską karierę w Starcie Nowy Sącz. W 2002 roku trafił do miejscowej Sandecji. Piłkarsko rozwijał się bardzo dobrze, dlatego w wieku 15-tu lat został zaproszony na treningi z pierwszym zespołem. Po kilku miesiącach wyjechał na testy do Chelsea Londyn, gdzie przebywał na zajęciach z młodzieżą oraz rezerwową drużyną angielskiego klubu. Wystąpił w kilku meczach sparingowych, w których prezentował się bardzo dobrze. W maju 2004 roku przebywał na zajęciach w Legii Warszawa i w czerwcu podpisał z nią kontrakt. W jej barwach zaliczył swój debiut w Ekstraklasie i europejskich pucharach. W czerwcu 2005 roku pojawił się na treningu Odry Wodzisław Śląski i kilka dni później został do niej wypożyczony na rok. W nowej drużynie prezentował znakomitą skuteczność. W 2006 powrócił do Legii i występował w niej przez kolejne dwa lata, jednak nie zdołał przebić się do podstawowej jedenastki. Brak miejsca w wyjściowym składzie spowodował, że Korzym w sezonach 2008/2009 i 2009/2010 przebywał na wypożyczeniach po raz kolejny reprezentując Odrę Wodzisław Śląski, a następnie GKS Bełchatów. Po zakończeniu wypożyczenia w Bełchatowie, klub ten chciał wykupić Korzyma na stałe, jednak z powodu rozbieżności finansowych zawodnik był zmuszony powrócić na Łazienkowską. Na całej sytuacji skorzystała Korona, która postanowiła pozyskać tego zawodnika 29 czerwca Korzym związał się z nią trzyletnią umową.

Ekstraklasa:
W swojej przygodzie z Ekstraklasą strzelił 27 goli i zanotował 12 asyst. Łącznie na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej przebywał 10379 minut. W aktualnym sezonie zdobył już osiem bramek (w rundzie jesiennej trafił w meczach przeciwko Podbeskidziu, Zagłębiu, Pogonii, Wiśle. W rundzie wiosennej strzelił gola Legii, Śląskowi, Ruchowi i Podbeskidziu). Na swoim koncie zanotował dwie asysty w dwumeczu z Bełchatowem.  Wystąpił w 18-tu kolejkach ekstraklasy, wychodząc w podstawowym składzie.

[youtuber youtube=’http://www.youtube.com/watch?v=1nJPLc2itMg’] Skrót meczu oraz ostatni gol Korzyma w spotkaniu ligowym z Podbeskidziem (28.03.2013)

Pojedynki z Górnikiem Zabrze:
Przeciwko “Trójkolorowym” dotychczas rozegrał 11 meczów. Łącznie spędzając na boisku 615 minut, nie zdobył ani jednej bramki, ani nie zanotował asysty.

Reprezentacja:
Maciej Korzym regularnie występował w juniorskich i młodzieżowych reprezentacjach Polski. W czerwcu 2007, wraz z Kamilem Grosickim i Adamem Marciniakiem, odmówił wyjazdu z kadrą U-20 na towarzyski turniej piłkarski do Jordanii, będący częścią cyklu przygotowań do występów Biało-Czerwonych na Mistrzostwach Świata U-20 w Kanadzie. Zawodnik tłumaczył się koniecznością dobrego przygotowania wraz z zespołem Legii do występów w Pucharze Intertoto. Według ówczesnego trenera kadry młodzieżowej Michała Globisza oraz trenera seniorskiej reprezentacji Leo Beenhakkera zamknął sobie tym samym drogę do dalszych występów z orzełkiem na piersi.

Wspieranie młodzieży:
Napastnik Korony Kielce przekazał dwadzieścia par butów piłkarskich juniorom Sandecji Nowy Sącz. – Rozmawiałem z moim teściem, Andrzejem Dankiem, który jest prezesem klubu z Nowego Sącza. Wspomniał o tym, że juniorzy Sandecji są w potrzebie, dlatego długo nie zastanawiałem się nad pomocą dla nich – mówił Korzym.

Prowadzenie dopingu na Sandecji:
Pochodzący z Nowego Sącza napastnik był na meczu Sandecji z Polonią Bytom. Spotkania I ligi Korzym nie oglądał jednak z sektora VIP, tylko z miejsca, w którym zasiadają najbardziej zagorzali kibice. Jego zdolności w prowadzeniu dopingu można zobaczyć poniżej:

[youtuber youtube=’http://www.youtube.com/watch?v=9EE9aN99ZSk’]

źródło: Roosevelta81.pl
foto: weszlo.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments