Sylwetka zawodnika rywala: Łukasz Teodorczyk

Milo  -  3 listopada 2013 13:37
0
923

łukasz_teodorczyk

Ma 22 lata jest już wyróżniająca się postacią w Ekstraklasie, jest najlepszym strzelcem swojego zespołu na swoim koncie ma 5 bramek. Potrafi odnaleźć się w polu karnym i doskonale uderzyć na bramkę rywali. Przedstawiamy sylwetkę zawodnika rywala: Łukasza Teodorczyka.

Kariera:
Jest wychowankiem klubu MKS Wkra Żuromin, z którego trafił do borykającej się z problemami finansowymi Polonii Warszawa. Początkowo występował w drużynie Młodej Ekstraklasy, i zdobył tytuł króla strzelców z 15 bramkami na koncie. W Ekstraklasie zadebiutował 30 października 2010 w spotkaniu z Jagiellonią Białystok. W połowie stycznia 2013 roku napastnik podpisał kontrakt z Lechem Poznań, który miał wejść w życie 1 lipca. 18 lutego 2013 roku Lech poinformował, że piłkarz wzmocni klub już w rundzie wiosennej. W barwach Lecha Poznań zadebiutował 24 lutego w meczu z Ruchem Chorzów.

Ekstraklasa:
W naszej najwyższej klasie rozgrywkowej wystąpił w 56 spotkaniach i strzelił w nich 15 goli oraz zanotował 11 asyst.  Łącznie na boisku przebywał 3261 minut. W aktualnym sezonie rozegrał 12 spotkań, zdobył w nich 5 bramek oraz zanotował jedną asystę.

Pojedynki z Górnikiem Zabrze:
Przeciwko “Trójkolorowym” w ekstraklasie rozegrał 3 spotkania, nie strzelił gola ani nie zanotował żadnej asysty. Łącznie na boisku spędził 129 minut.

Reprezentacja:
Występował w kadrze U-20 oraz U-21. 2 lutego 2013 roku zadebiutował w meczu z Rumunią w tym meczu zdobył dwie bramki. Zespół rumuński przeprowadził większą liczbę zmian niż dopuszczają to reguły FIFA, spotkanie zostało przez światową federację uznane za nieoficjalne. Pełnoprawny już debiut zaliczył w przegranym 1:3 meczu eliminacyjnym z Ukrainą.