Milo  -  28 marca 2013 14:30
0
1184

broz
Jest prawym obrońcą i najlepszym strzelcem swojego zespołu w obecnym sezonie. Redakcja Roosevelta81.pl przedstawia sylwetkę zawodnika Widzewa: Łukasza Brozia.

Kariera:
Łukasz Broź zaczynał swoją karierę piłkarską w ABC Bagbud Giżycko, z którego w 2004 roku przeszedł do Mamry Giżycko. Udane występy zaowocowały transferem do trzecioligowej wówczas Kmity Zabierzów. Po awansie do II ligi, Broź postanowił zmienić klub na Widzew Łódź. W jego barwach zadebiutował 18 sierpnia 2006 w meczu z… Górnikiem Zabrze.

Ekstraklasa:
W swojej przygodzie z Ekstraklasą strzelił 6 bramek i zanotował 9 asyst. Łącznie na boiskach Ekstraklasy rozegrał 8711 minut. W obecnym sezonie zdobył jak na razie cztery bramki (w meczach ze Śląskiem Wrocław, Polonią Warszawa, Piastem Gliwice i Podbeskidziem Bielsko-Biała). Zanotował również cztery asysty (z Ruchem Chorzów, GKS-em Bełchatów, Polonią Warszawa i Śląskiem Wrocław). Wystąpił we wszystkich 19-tu meczach w podstawowej jedenastce.

Pojedynki z Górnikiem Zabrze:
Przeciwko „Trójkolorowym” rozegrał łącznie 10 meczów (8 w ekstraklasie, 2 w I lidze), co daje łącznie 821 minut. W ekstraklasie w spotkaniach z Górnikiem strzelił jednego gola i zanotował 3 asysty.

Reprezentacja:
W seniorskiej reprezentacji Polski zadebiutował 14 grudnia 2012 r. w towarzyskim meczu z Macedonią. Był on bardzo udany, ponieważ Broź zaliczył asystę przy bramce Szymona Pawłowskiego, a mecz zakończył się wygraną Polski 4:1. Wystąpił także w spotkaniu przeciwko reprezentacji Rumunii, na który znalazł się w podstawowym składzie. Polska wygrała 4:1. Łukasz Broź był powołany również na towarzyski mecz z Irlandią, jednak oglądał go z tylko z ławki rezerwowych.

źródło: Roosevelta81.pl