Sylwetka zawodnika rywala: Kamil Wacławczyk

Milo  -  4 maja 2013 08:37
0
1411

waclawczyk_polonia_belchatow_1213
Kamil Wacławczyk jest jedną z jaśniejszych postaci walczącego o pozostanie w Ekstraklasie GKS-u Bełchatów. Wraz z Buzałą i Wróblem jest najlepszym strzelcem swojej drużyny z trzema bramkami na koncie. Będzie to jego drugi występ przeciwko Górnikowi Zabrze. Roosevelta81.pl przedstawia sylwetkę zawodnika rywala: Kamila Wacławczyka.

Kariera:
Kamil Wacławczyk rozpoczął piłkarską karierę w barwach drugoligowego KS-u Polkowice. W sezonie 2009/10 wywalczył wraz z drużyną awans do I ligi, kończąc rozgrywki w tabeli tuż za Ruchem Radzionków. Bardzo dobre występy na zapleczu Ekstraklasy zaowocowały transferem do GKS-u Bełchatów, z którym 13 stycznia 2012 roku podpisał kontrakt. W Ekstraklasie zadebiutował w wygranym spotkaniu ligowym z Polonią Warszawa 2:1.

Ekstraklasa:
W swojej krótkiej przygodzie z Ekstraklasą strzelił 3 gole i zanotował 4 asysty. Łącznie na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej przebywał 2427 minut. W aktualnym sezonie strzelił 3 gole (w rundzie jesiennej z Podbeskidziem i Jagiellonią oraz wiosną przeciwko Polonii). Na swoim koncie zanotował również trzy asysty (ze Śląskiem, Jagiellonią i Podbeskidziem). Wystąpił w 23 meczach, 22 razy był w podstawowym składzie, a raz wszedł z ławki rezerwowych.

[youtuber youtube=’http://www.youtube.com/watch?v=jrU03rrOcQY’] Skrót meczu oraz ostatni gol Wacławczyka w spotkaniu ligowym z Polonią (27.04.2013)

Pojedynki z Górnikiem Zabrze:
Przeciwko „Trójkolorowym” rozegrał dotychczas tylko jeden mecz, spędzając na boisku pełne 90 minut. Nie zdobył bramki, ani nie zanotował asysty.

Plotki Transferowe:
30 czerwca zawodnikowi GKS-u kończy się kontrakt. W mediach coraz więcej pojawia się spekulacji, że interesuje się nim kilka klubów z Ekstraklasy w tym m.in. Piast Gliwice oraz Wisła Kraków.

źródło: Roosevelta81.pl