Sylwetka zawodnika rywala: Grzegorz Kuświk, czyli hodowca gołębi pocztowych

Milo  -  7 grudnia 2013 06:21
0
1162

kuswik_piast_ruch_1213

Jest aktualnie najlepszym strzelcem w zespole „Niebieskich” na swoim koncie ma już 6 trafień. Jest aktualnie najszybszym zawodnikiem w drużynie. Poza sportem zajmuje się hodowlą gołębi. Redakcja Roosevelta81.pl przedstawia sylwetkę zawodnika rywala: Grzegorza Kuświka.

Grzegorz Kuświk
Wiek: 26 lat
Data urodzenia: 23.05.1987
Pozycja: Napastnik
Wzrost: 181 cm
Waga: 75 kg
Lepsza noga: Prawa
Numer na koszulce: 9

Kariera:
Grzegorz Kuświk jest wychowankiem GKS Zawisza Sośnie skąd trafił do Gawina Królewska Wola. Przed sezonem 2007/2008 przeszedł do GKS-u Bełchatów. W ekstraklasie zadebiutował 1 grudnia 2007, w meczu 16. kolejki przeciwko Koronie Kielce. W barwach GKS-u rozegrał 40 spotkań i strzelił w nich 5 goli. W styczniu GKS zgodził się na jego wypożyczenie do I-ligowego KS Polkowice. Tam Kuświk strzelił 6 goli. Po powrocie z wypożyczenia na pozyskanie zawodnika zdecydował się Ruch Chorzów i 22 czerwca 2012 roku podpisał z nim trzy letni kontakt .

Ekstraklasa:
W naszej najwyższej klasie rozgrywkowej wystąpił w 77 spotkaniach i strzelił w nich 13 goli oraz zanotował 4 asysty. Łącznie na boisku przebywał 2468 minut. W obecnych rozgrywkach rozegrał 15 spotkań, strzelił w nich sześć goli.

Pojedynki z Górnikiem Zabrze:
Przeciwko „Trójkolorowym” w ekstraklasie rozegrał 3 spotkania, nie strzelił gola ani nie zanotował żadnej asysty. Łącznie na boisku spędził 76 minut.

Hobby życiowe:
Hodowanie gołębi pocztowych to moje największe hobby. Mam ich już około 150 sztuk, należę od dwóch lat do Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych. Hodowlę mam nieopodal Ostrowa Wielkopolskiego, na co dzień zajmuje się nimi mój dziadek. Mamy już na koncie pierwsze sukcesy, ale na razie nie chcę się nimi chwalić, by nie zapeszyć.

Najszybszy piłkarz w drużynie:
Podczas przeprowadzonych w styczniu badań wydolnościowych okazało się, że jest najszybszym piłkarzem w drużynie Ruchu Chorzów. Każdy zawodnik musiał pokonać cztery razy odcinki 30-metrowe.

Źródło: Roosevelta81.pl/przegladsportowy.pl
Foto: ruch.chorzow.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments