Sylwetka zawodnika rywala: Dariusz Zjawiński. Czy zaistnieje w ekstraklasie?

Milo  -  21 lipca 2014 13:31
0
1024

Dariusz_Zjawiński

W poprzednim sezonie był czołową postacią na zapleczu ekstraklasy. W barwach Dolcanu Ząbki wywalczył koronę króla strzelców. Jest on typowym egzekutorem często cofa się, aby pomóc kolegom w rozgrywaniu piłki. Teraz spróbuje odnaleźć się w Cracovii to jego ostatni dzwonek, żeby zaistnieć w najwyższej klasie rozgrywkowej. Redakcja Roosevelta81.pl przedstawia sylwetkę zawodnika rywala: Dariusza Zjawińskiego

Dariusz Zjawiński
Wiek: 27 lat
Data urodzenia: 19.08.1986
Pozycja: napastnik
Wzrost: 185 cm
Waga: 73 kg
Lepsza noga: Obunożny
Numer na koszulce: 22

Kariera:

Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w Ożarowiance Ożarów Mazowiecki stamtąd trafił do CWKS Legia Warszawa. Później został wypożyczony do grającej w wyższej klasie rozgrywkowej Legionovii Legionowo. Następnie trafił do drużyny Legii Warszawa, gdzie grał niewiele. Z Warszawy trafił do Odry Wodzisław, a później do Świtu Nowego Dworu Mazowieckiego i właśnie tam odnalazł się piłkarsko. Wraz z początkiem sezonu 2012/2013 zdecydował się na transfer do Dolcanu Ząbki. Miniony sezon 2013/14 był jego najlepszym w karierze, a ukoronowaniem tego był tytuł króla strzelców I ligi. 11 czerwca 2014 r. podpisał dwuletnią umowę z Cracovią.

Ekstraklasa:

W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał 22 spotkania jednak nie wpisał się ani razu na listę strzelców. Łącznie na boisku przebywał 428 minut.

Pojedynki z Górnikiem Zabrze:

W ekstraklasie przeciwko Górnikowi wystąpił w dwóch spotkaniach zagrał w nich.. 17 minut. Przeciwko Górnikowi zagrał również w rozgrywkach Pucharu Polski w barwach Legii wystąpił w dwóch spotkaniach i spędził na boisku 38 minut.

Skrót występów z minionego sezonu:

Na zapleczu ekstraklasy znakomicie się odnalazł i tym samym był postrachem bramkarzy w całej lidze. Jak będzie w ekstraklasie? Przekonamy się już wkrótce. Poniżej prezentujemy skrót jego występów z sezonu 2013/14.

[youtube id=”EUZIHlAa70s”]

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: cracovia.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments