Sylwetka zawodnika rywala: Damian Chmiel. Najszybszy strzelec ekstraklasy

Milo  -  20 września 2014 14:01
0
1022

Damian_Chmiel_Podbeskidzie

Jest najlepszym strzelcem Podbeskidzia w tym sezonie. W poprzednich rozgrywkach zasłynął ze strzelenia najszybszego gola w historii ekstraklasy. Redakcja Roosevelta81.pl przedstawia sylwetkę: Damiana Chmiela.

Damian Chmiel
Wiek: 27 lat
Data urodzenia: 06.05.1987
Pozycja: Napastnik
Wzrost: 174 cm
Waga: 73 kg
Lepsza noga: Prawa
Numer na koszulce: 8

Kariera:

Swoją piłkarską karierą rozpoczynał w Zniczu Sułkowice-Bolęcina. Następnie przeniósł się do Zapory Porąbka, właśnie z tego zespołu trafił do Podbeskidzia Bielsko-Biała. Jego pobyt w Bielsku początkowo nie był porywający. Trafił na wypożyczenie do BKS-u Stal Bielsko-Biała, by w rundzie wiosennej już reprezentować Pelikana Łowicz. W sezonie 2010/2011 Chmiel wrócił z wypożyczenia do Bielska. W kolejnym sezonie Podbeskidzie zdecydowało się, aby wypożyczyć go tym razem do GKS-u Katowice. W sezonie 2012/13 powrócił do Bielska i rozpoczął walkę o podstawowy skład „Górali”.

Ekstraklasa:

W ekstraklasie rozegrał 55 meczów, strzelił w nich 11 goli i zanotował 10 asyst. Łącznie na boisku spędził 4271 minut. W aktualnym sezonie rozegrał 8 spotkań i strzelił 4 gole, notując 3 asysty.

Pojedynki z Górnikiem Zabrze:

W najwyżej klasie rozgrywkowej przeciwko Górnikowi rozegrał 2 spotkania, strzelił w nich jednego gola. Na boisku przebywał 114 minut.

Najszybszy gol w ekstraklasie:

W poprzednim sezonie w pojedynku przeciwko Wiśle Kraków strzelił gola w 13 sekundzie spotkania. Tym samym w tym osiągnięciu pobił innego piłkarza Podbeskidzia Fabiana Pawele. Bramka padła w kuriozalnych okolicznościach. Początkowo przypisano ją nawet bramkarzowi Wiśle Michałowi Miśkiewiczowi, od którego odbiła się piłka, która zmierzała do bramki po jego uderzeniu, ale ostatecznie zaliczono ją zawodnikowi Podbeskidzia.

Turbokozak:

Wspólnie z Fabianem Pawelą wziął udział w „Turbokozaku” emitowanym w stacji Canal+ Sport. Jak spisali się nasi najbliżsi rywale?

[youtube id=”FDWpkLMEqx8″]

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: tspodbeskidzie.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments