Sylwetka zawodnika rywala: Bernardo Vasconcelos

Milo  -  30 września 2013 06:10
0
1147

bernardo_vasconcelos
W przeszłości występował w drugiej drużynie Benfiki Lizbona. W poprzednim sezonie zdobył koronę króla strzelców w lidze cypryjskiej. Pomimo 34-lat zdecydował się na transfer do polskiej ligi i coraz więcej wskazuje, że i tu włączy się do walki o tytuł najlepszego snajpera. Roosevelta81.pl przedstawia sylwetkę najlepszego strzelca Zawiszy Bydgoszcz w obecnych rozgrywkach – Bernarda Vasconcelosa.

Bernardo Vasconcelos
Nazwisko w ojczyźnie: Castro Paes Vasconcelos
Narodowość: Portugalia/Angola
Wiek: 34 lat
Data urodzenia: 10.06.1979
Pozycja: Napastnik
Wzrost: 187 cm
Waga: 83 kg
Lepsza noga: Prawa
Numer na koszulce: 5

Kariera:
Na początku swojej kariery grał m.in w drugiej drużynie Benfiki Lizbona. W lidze portugalskiej był zawodnikiem SCU Torreense, FC Alverca UD Leiria GD Estoril-Praia. Po występach w Portugalii zdecydował się na transfer do ligi cypryjskiej, gdzie grał w takich zespołach jak APO Péyias Kinýras, AS Omónia Lefkossías, AÉP Pafos. Spróbował również swoich sił w lidze izraelskiej, jednak po rundzie wrócił na Cypr, a konkretnie z powrotem do AÉP Pafos, z którego trafił do AS Alkí, w barwach którego, wywalczył koronę króla strzelców ligi cypryjskiej.  29 lipca podpisał kontrakt z beniaminkiem ligi Zawiszą Bydgoszcz, jak na razie jego transfer był strzałem w dziesiątkę.

[youtuber youtube=’http://www.youtube.com/watch?v=vH0youMxIq0′]

Ekstraklasa:
W najwyższej klasie rozgrywkowej wystąpił dotychczas w siedmiu spotkaniach, w których strzelił cztery gole. Łącznie na boisku spędził 530 minut. Bramki zdobył w spotkaniach z Piastem Gliwice, Podbeskidziem Bielsko-Biała, Cracovią Kraków oraz w ostatniej kolejce z Zagłębiem Lubin. Ciekawostką jest fakt, że już dwukrotnie otwierał wynik spotkania oraz to, że trzy z czterech trafień zanotował między 61 i 75 minutą.

Kontuzja:
Zawodnik od początku pobytu w Polsce gra z opatrunkiem na dłoni. – To kontuzja z poprzedniego sezonu. Mam zerwane ścięgno. Potrzebna jest operacja, ale nie chcę stracić możliwości gry. To nic specjalnego. Ręka mnie nie boli, ale muszę ją zabezpieczyć.

Gdyby nie był piłkarzem:
Na pewno działałbym jakoś w piłce. Mój tata przez 25 lat był lekarzem Benfiki Lizbona, więc od małego przesiąkłem futbolową atmosferą – mówił Vasconcelos

Charakterystyka zawodnika w ocenie Łukasza Sosina (czterokrotnego króla strzelców w lidze cypryjskiej):
Nigdy nie zdobywał regularnie ponad 10 bramek na sezon. Jest jednak bardzo groźny, zawsze trener uczulał nas na niego. Powtarzał, że Vasco jest silny, przyjmuje piłkę z przeciwnikiem na plecach, umie się przebić, bierze grę na siebie. Pamiętam, że kiedyś deptał mi po piętach.

źródło: Roosevelta81.pl/sport.pl/se.pl/przegladsportowy.pl
foto: Facebook

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments