Sylwetka piłkarza: Giánnis Mystakídis. Grecki asystent

Kaszpir  -  6 lutego 2019 19:33
0
4703

Górnik Zabrze wiosną walczył będzie o zachowanie ekstraklasowego bytu. Pomóc w tym zadaniu mają nowi zawodnicy. Zimą sprowadzono na Roosevelta jak dotąd pięciu piłkarzy. Czwartym w kolejności (po Chudym, Gvailim, Matrasie) transferem jest Giánnis Mystakídis.

Grecki zawodnik najczęściej występuje na skrzydle, może również grać za napastnikami. Co ciekawe, 24-latek karierę juniorską praktykował w Niemczech. Występując w młodzieżowych zespołach za naszą zachodnią granicą wykazywał się sporą liczbą asyst. Inklinacje do podań otwierających partnerom drogę do bramki potwierdzał w późniejszych latach, już w dorosłej piłce, a z tą zetknął się w swojej ojczyźnie, dokładnie w Salonikach.

Giánnis jest zawodnikiem PAOK-u od 2014 roku, gdzie zresztą miał znakomite początki. Później jednak głównie grywał na wypożyczeniach. Najsłynniejszym klubem, którego barwy reprezentował to Panathinaikos Ateny. W zespole 20-krotnych mistrzów Grecji występował onegdaj Józef Wandzik, który o Mystakídisie powiedział m. in.: – To jest naprawdę bardzo dobry piłkarz. Szczególnie dobrze grał w PAOK Saloniki który w tym czasie był jednym z 2-3 najlepszych klubów w Grecji. Wywalczyli Puchar Grecji, dobrze grali w Lidze Europy. Mystakidis występował przeciwko Fiorentinie, Dortmundowi, czy Schalke, był graczem pierwszej jedenastki. Zatem Giannisowi zostało tylko potwierdzić swoją wartość na boisku. Inna sprawa, że Grek nie zdążył pojechać z Górnikiem na zgrupowanie i nie rozegrał również żadnego spotkania w nowym zespole przed startem ligi.

Profil zawodnika:

 

Skrzydłowy grywał również w reprezentacjach młodzieżowych Grecji, w kadrze U-21 zaliczył pięć występów. Jego karierę wyhamowała kontuzja wiązadeł, której nabawił się 2 kwietnia 2017 roku. Giannis pauzował z powodu urazu ponad pół roku, a po powrocie do gry nie potrafił odzyskać optymalnej formy, stąd kolejne wypożyczenia. Jesienią 2018 roku rozegrał dziesięć spotkań w zespole PAS Giannina, z czego pięć rozpoczął w wyjściowej jedenastce.

Po powrocie z wypożyczenia, perspektywy na systematyczną grę w PAOK-u nie były zbyt duże, stąd poszukiwanie kolejnego klubu dla greckiego skrzydłowego. Ostatecznie Mystakídis został sprowadzony do Górnika. W Zabrzu będzie miał szansę odbudowania i ustabilizowania formy. Jeżeli tak się stanie, to wiosną Igor Angulo będzie trafiał do siatki rywali także po greckich podaniach.

Poniżej przedstawiamy Giánnis Mystakídis highlights

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Agonasport.com
Wideo: youtube/TM

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments