Sylwetka piłkarza: Boris Sekulić. Uniwersalny żołnierz

Kibic  -  19 lutego 2019 18:30
0
5530

W poniedziałek Górnik Zabrze pozyskał Borisa Sekulića. Urodzony w Serbii piłkarz, a posiadający słowacki paszport, jest siódmym piłkarzem, który tej zimy trafił na Roosevelta. Czas zatem nieco przybliżyć dotychczasową przygodę z piłką 27-letniego zawodnika.

Boris Sekulić jest nominalnym środkowym obrońcą, ale jak sam twierdzi dobrze czuje się również na prawej stronie defensywy, może również zagrać na lewej flance. Karierę juniorską rozpoczynał w klubie FK Zumun. Kolejnym etapem na piłkarskim szlaku był zespół FK Grafičar Beograd. W tym klubie Boris grał przez sezon, by następnie przenieść się do bardziej znanego FK Beograd. Dwanaście miesięcy później Sekulić wyjechał za granicę, a dokładnie na Słowację, rozpoczynając swoją 4-letnią przygodę z MFK Košice. Z tym klubem sięgną w 2014 po krajowy Puchar. Trofeum to zdobył jeszcze dwukrotnie, ale już w barwach Slovana Bratysława do którego trafił w roku 2015.

Sezon 2018/19 Sekulić rozpoczął w bułgarskim CSKA Sofia. Zdążył rozegrać kilkanaście spotkań w tamtejszej lidze. Uczestniczył także w eliminacjach do Ligi Europy. Przygoda z CSKA, jak się okazało trwała tylko pół sezonu. Przed kilkoma dniami obie strony rozwiązały umowę i Sekulić stał się wolnym zawodnikiem.

Boris Sekulić (drugi od lewej) w zespole CSKA Sofia

W sierpniu 2017 roku urodzony w Serbii zawodnik otrzymał słowackie obywatelstwo. Kilka miesięcy później zadebiutował  w reprezentacji tego kraju. Było to podczas turnieju Kings’Cup w którym zwyciężyła Słowacja. Nasi południowi sąsiedzi w finale pokonali zespół Tajlandii (3:2), a Sekulć rozegrał pełne 90 minut na prawej obronie.

Sekulić to zawodnik uniwersalny, może grać na wszystkich pozycjach w obronie. Jego mocnymi stronami są gra ofensywna oraz długie podania. Nie boi się też gry jeden na jeden. Patrząc na w/w cechy można wnioskować, że Boris to taki Uniwersalny żołnierz. Taki piłkarz, szczególnie w szeregach defensywnych jak najbardziej widziany.

Boris Sekulić highlights

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments