Sylwetka najbliższego sparingpartnera: Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Milo  -  27 czerwca 2013 07:54
0
1125

nowak_flota_termalica_1213
Już dzisiaj o godzinie 16:30 zostanie rozegrany drugi sparing Górnika podczas zgrupowania w Zakopanem. Rywalem „Trójkolorowych” będzie zespół z zaplecza ekstraklasy Termalica Bruk-Bet Nieciecza, która do ostatniej kolejki walczyła o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej i zabrakło jej do promocji naprawdę niewiele. Roosevelta81.pl przedstawia sylwetkę naszego najbliższego sparingpartnera.

Klub z Niecieczy od sezonu 2004/05 występuje pod nazwą sponsora „Bruk-Bet” Nieciecza, od czerwca 2010 pod nazwą Termalica – Bruk-Bet Nieciecza KS. Największym sukcesem klubu jest awans do I ligi. Sezon 2012/13 drużyna ukończyła na 3. miejscu. W 34 spotkaniach zespół uzbierał 63 „oczka”. Na ten dorobek złożyło się osiem zwycięstw, cztery remisy i pięć porażek. W zeszłym sezonie najskuteczniejszym zawodnikiem był 35-letni Dariusz Pawlusiński, który na swoim koncie zanotował 13 trafień i zaliczył 3 asysty w 28 spotkaniach. Tuż za nim uplasowali się Emil Drozdowicz z 10 bramkami oraz Piotr Ceglarz z 4. W poniedziałek nastąpiła zmiana szkoleniowca drużyny. Kazimierza Moskala zastąpił dobrze znany w naszym kraju Słowak Dušan Radolský. Barwy Termaliki reprezentują również były bramkarz Górnika Sebastian Nowak oraz wypożyczony środkowy obrońca Bartosz Kopacz. Cały sezon w kadrze „Słoników” spędził Szymon Sobczak, który wrócił do Zabrza.

W letnim okienku transferowym:

Przyszli: Jan Pawłowski, Bartosz Kopacz, Tomasz Foszmańczyk, Grzegorz Kasprzik, Sebastian Olszar, Dawid Sołdecki.
Odeszli: Maciej Maślany, Łukasz Szczoczarz, Krzysztof Lipecki, Szymon Sobczak oraz Maciej Budka.

Będzie to trzecie spotkanie obu drużyn, aktualnie bilans bezpośrednich spotkań korzystny jest dla zawodników z Niecieczy. W sezonie 2010/11 zwyciężyła Niecziecza 3:2, w zeszłym okresie przygotowawczym padł remis (1:1) po bramkach testowanego w Górniku Kujawy, a dla pierwszoligowca odpowiedział Horváth.

[youtuber youtube=’http://www.youtube.com/watch?v=S3g_LXbpR6Q’] Skrót ostatniego sparingu między drużynami (14.07.2012)

Termalica Bruk-Bet Nieciecza – Górnik Zabrze,  czwartek 27 czerwca, godz. 16:30, Waksmund
Mecz zaplanowano na 4 x 30 minut

źródło: Roosevelta81.pl
foto: brukbet.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments