Sylwetka najbliższego sparingpartnera: Pohang Steelers

Milo  -  24 stycznia 2014 07:51
0
943

Pohang Steelers
W sobotę piłkarze Górnika Zabrze rozegrają swój drugim mecz sparingowy podczas zgrupowania w Turcji. Tym razem rywalem „Trójkolorowych” będzie aktualny mistrz Korei Południowej Pohang Steelers. Przedstawiamy sylwetkę najbliższego sparingpartnera.

Klub został założony w 1973 roku i ma swoją siedzibę w Pohang. Jednym z najważniejszych osiągnięć klubu jest trzykrotne triumfowanie w rozgrywkach Azjatyckiej Ligi Mistrzów. Klub w swojej historii zdobywał już pięciokrotnie mistrzostwo kraju. W 2009 roku zespół wywalczył 3 miejsce podczas Klubowego Pucharu Świata. Barwami klubowymi są kolory czerwony oraz czarny.

Sezon ligowy dla klubów rozpoczyna się w marcu i trwa do końca listopada każdego roku. Ciekawą rzeczą jest natomiast brak spadków i awansów do ekstraklasy. Kadra zespołu składa się wyłącznie z zawodników Korei Południowej. Trenerem zespołu jest 45- letni Sun-Hong Hwang, który z zespołem pracuje już ponad trzy lata.

Pohang Steelers swoje mecze rozgrywa na stadionie Pohang Steelyard obiekt powstał w 1990 roku jako pierwszy typowo piłkarski stadion w całym kraju. Do dziś pozostaje stadionem z trybunami położonymi najbliżej boiska – od pola gry dzielą je zaledwie 3 metry. Stadion może pomieścić 18 960 kibiców.

Górnik Zabrze nie będzie jednym polskim klubem, który sprawdzi formę zawodników z Korei Południowej. Drużyna zaplanowany ma również sparing z Cracovią Kraków.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: steelers.co.kr

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments