Sylwetka najbliższego sparingpartnera: NK Hrvatski Dragovoljac

Milo  -  21 stycznia 2014 18:40
0
1050

NK_Hrvatski Dragovoljac
W środę zawodnicy Górnika Zabrze rozegrają swój pierwszy mecz sparingowy podczas zgrupowania w Turcji. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie ostatni zespół chorwackiej najwyższej klasy rozgrywkowej NK Hrvatski Dragovoljac. Przedstawiamy sylwetkę najbliższego sparingpartnera.

Klub powstał w 1975 roku pod nazwą NK Trnsko, a zespół ma swoją siedzibę w stolicy kraju Zagrzebiu. W sezonie 2001/2002 spadł do 2. HNL (odpowiednik naszej I ligi). Awans został wywalczony po długim czasie, bo dopiero w 2010 roku. Po jednym sezonie spędzonym w chorwackiej ekstraklasie, drużyna ponownie „zawitała” do chorwackiej drugiej ligi. W sezonie 2012/13 zespołowi udało się uzyskać awans i od obecnego sezonu występuje już w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale na razie z marnymi wynikami.

Drużyna zajmuje 10. miejsce i zamyka ligową tabelę, z dorobkiem 10 punktów, a do bezpiecznej strefy traci ich aż 7. Kadra składa się praktycznie z samych chorwackich zawodników, wyjątki stanowi dwóch zawodników z Bośni i Hercegowiny. Klub rywalizować musi z sześcioma klubami, które również mają swoje siedziby w stolicy Chorwacji. Najbardziej prestiżowe dla niego są spotkania derbowe z Dynamem, który jest liderem tabeli oraz Lokomotiwem plasującym się na czwartej pozycji. NK Hrvatski Dragovoljac prowadzony jest przez 54- letniego chorwackiego szkoleniowca Davora Mladina, który ponownie przejął jego stery po uzyskaniu awansu. Najlepszymi strzelcami z minionej rundy są Ilija Sivonjic oraz Stipe Bacelic-Grgic, którzy zdobyli po trzy bramki. Średnia wieku całego zespołu wynosi 23,7 lat.

NK Hrvatski Dragovoljac swoje mecze rozgrywa na stadionie NŠC Stjepan Spajić i jest gospodarzem obiektu. Ze względu na położenie stadionu, który mieści się na osiedlu Siget, jest on często nazywany „Stadionem u Sigetu”, a jego oficjalnym patronem jest Stjepan Spajić, legendarny prezes klubu, który zmarł w 2004 roku na terenie obiektu. Stadion jest dość małym obiektem, dlatego może pomieścić tylko 4500 kibiców. Fani zespołu nazywani są Crni Ratnici (co oznacza: Czarni Żołnierze).

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: nk-hrvatskidragovoljac.hr

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments