Sylwetka najbliższego sparingpartnera: Illicziweć Mariupol

Milo  -  5 lutego 2014 20:21
0
979

Illicziweć Mariupol

Siódmym, a zarazem ostatnim sparingpartnerem podczas zgrupowania w Turcji będzie ukraiński Illicziweć Mariupol. Rywal bardzo dobrze znany, ponieważ w minionym roku graliśmy z nimi trzykrotnie. Lepsi okazali się rywale zwyciężając za każdym razem 1:0. Przedstawiamy sylwetkę najbliższego sparingpartnera.

Illicziweć Mariupol został założony w 1960 w wyniku fuzji miejscowej drużyny Awanhard Żdanow oraz Szachtara Rutczenkowe. Pierwszą nazwą pod jaką funkcjonował klub był Awanhard Żdanow – w późniejszych latach klub często zmieniał nazwy, obecna funkcjonuje od 2002 roku. Na barwy klubowe składają się dwa kolory: czerwony oraz niebieski

Największym sukcesem klubu jest wywalczenie czwartej pozycji w lidze podczas sezonów 2001 i 2006. W tych latach drużyna awansowała również do półfinału Pucharu Ukrainy. Do sukcesów klubowych zaliczyć można też występ w Lidze Europejskiej w sezonie 2004/05 za klasyfikację Fair Play.

Trenerem zespołu jest 59-letni szkoleniowiec Pawłow Mykola, który rozpoczął swoją pracę 29.05.2012. Kadra zespołu składa się głownie z zawodników ukraińskich. Wyjątek stanowi dwójka obcokrajowców: Brazylijczyk Oliveira Maicon oraz Rosjanin Roman Emeljanov. Najlepszym strzelcem drużyny z 3 trafieniami w 10 spotkaniach jest 25- letni napastnik Oliveira Maicon, który został wypożyczony z aktualnego mistrza kraju Szachtara Donieck.

Klub od 1956 roku rozgrywa swoje na stadionie Illicziweć (wcześniej Nowator). Po rekonstrukcji wykonanej w 2001 roku obiekt może pomieścić 12 680 widzów.

Będzie to czwarte w historii spotkanie obu drużyn. Wszystkie poprzednie mecze wygrali zawodnicy z Ukrainy. Podczas letniego zgrupowania w Słowenii rozegraliśmy z nimi dwa spotkania w odmiennych składach.

Formę zawodników z Ukrainy sprawdził przed kilkoma dniami Śląsk Wrocław. Lepsza okazała się ekipa z Polski wygrywając 2:1.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: sport-xl.org

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments