Sylwetka najbliższego sparingpartnera: FK Donji Srem

Spark  -  12 lipca 2013 19:25
0
889

donij_srem
W sobotę rano zabrzanie na zakończenie obozu w Słowenii rozegrają mecz towarzyski z serbskim FK Donji Srem. Rywale to klub z prowincji, który ma za sobą pierwszy sezon w najwyższej klasie rozgrywkowej. Po spotkaniu z nimi cała ekipa „Trójkolorowych” uda się w drogę powrotną do kraju. Przedstawiamy sylwetkę najbliższego sparingpartnera.

Klub powstał w 1927 roku pod nazwą Borac Pećinci. Pećinci to wioska mająca około 2500 mieszkańców, położona 41 kilometrów od Belgradu, czyli stolicy Serbii. Z upływem czasu wieś i cały region, mający obecnie około 20 tysięcy mieszkańców zaczął się rozwijać. To wpłynęło także na rozwój piłki nożnej. W 2009 roku drużyna FK Donji Srem awansowała do II ligi serbskiej (odpowiednik naszej II ligi). Klub był w stanie piąć się w hierarchii futbolowej w głównej mierze dzięki wsparciu finansowemu MrMilenko Đurđevića oraz Milana Aleksića.

W sezonie 2010/11 klub wywalczył promocję do I ligi serbskiej i już w kolejnych rozgrywkach, zaprzeczając wszelkim typom ekspertów, zajął drugie miejsce i po raz pierwszy w swojej historii awansował do serbskiej SuperLigi. Jako beniaminek zakończył rozgrywki na 11. miejscu (wśród 16 zespołów).

Drużyna swoje mecze rozgrywa w Centrum Sportowym Suvača (pojemność stadion 1500 widzów). W poprzednich rozgrywkach, ze względu na modernizację obiektu, który docelowo ma pomieścić 3000 kibiców, rozgrywała gościnnie na stadionie Karađorđe w Nowym Sadzie.

źródło: Roosevelta81.pl
foto: fkdonjisrem.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments