Sylwetka najbliższego sparingpartnera: ACS Poli Timisoara

Milo  -  1 lutego 2014 13:30
0
843

ACS Poli

Piątym sparingpartnerem podczas zgrupowania w Turcji będzie rumuński klub ACS Poli Timisoara, który oficjalnie powstał w 2012 roku. Jednak skorzystał na licencji upadłego klubu i mógł występować od drugiej ligi rumuńskiej. Przedstawiamy sylwetkę najbliższego sparingpartnera.

Z powodu ogromnych problemów finansowych klub Politehnica Timișoara nie otrzymał licencji na dalsze występowanie w lidze w sezonie 2011/12, do Timișoary przeniósł się klub ACS Recaș, który został nazwany jako ACS Poli Timișoara. Dzięki licencji poprzednika klub mógł występować w II lidze. Po zakończeniu sezonu 2012/13 klub zajął drugie miejsce w Lidze II i awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej. Barwami klubowymi są kolory biały i fioletowy.

Drużyna w aktualnym sezonie zajmuje 11. miejsce z dorobkiem 22 punktów. Kadra składa się 34 zawodników z czego aż 10 to obcokrajowcy. ACS Poli Timisoara prowadzony jest przez 56- letniego rumuńskiego szkoleniowca Aurela Sunde, który w swojej trenerskiej karierze prowadził już 6 zespół w lidze rumuńskiej. Zespół objął 10 października 2013 roku. Najlepszym strzelcem w zespole jest 28- letni napastnik Szabolcs Szekely w 18 spotkaniach strzelił 9 goli. Średnia wieku całego zespołu wynosi 25,8 lat.

Klub swoje mecze rozgrywa na Stadionul Dan Paltinisanu obiekt pomieścić może 32 019 widzów. Stadion został zbudowany w 1960 roku, a jego oficjalnym patronem jest Dan Păltinișanu legendarny piłkarz, występujący na pozycji obrońcy przez dziesięć lat był zawodnikiem Politehniki. Jest to drugi pod względem wielkości stadion w Rumunii.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: acspoli.ro

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments