Świąteczna, kibicowska zapowiedź kolejki

g.rajda  -  4 kwietnia 2015 09:22
0
1174

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Po przerwie na reprezentację kibice Ekstraklasy znów wracają na trybuny! W sobotę najciekawiej zapowiada się spotkanie w Krakowie, gdzie licznie powinni stawić się kibice Lechii wraz ze swoim zgodowiczem – Wisłą. Poniedziałek Wielkanocny to natomiast dzień 103. Wielkich Derbów Śląska, w Zabrzu zabraknie kibiców gości, a i okrojona do 3 000 widzów widownia przy Roosevelta nie pozwala rozwinąć skrzydeł kibicom zabrzańskiego Górnika. Na wszystkich stadionach powinniśmy zauważyć wzrost liczby widzów, bowiem wiele osób na Święta przyjeżdża do swoich domów i jest to dla nich dobra okazja do przyjścia na stadion. Niestety pogoda w tegoroczne Święta nas nie rozpieszcza co może być negatywnym czynnikiem.

Cracovia – Lechia Gdańsk
sobota, 4 kwietnia, godz. 13:00

Stowarzyszenie Kibiców Lechii Gdańsk sprzedawało same wejściówki na to spotkanie w cenie 30 złotych. Kibice prawdopodobnie udadzą się pociągiem rejsowym lub własnym, niezorganizowanym środkiem transportu. Gdańszczanie z pewnością mogą liczyć na bardzo liczne wsparcie kibiców innego krakowskiego klubu – Wisły, z którym maja zgodę. Na trybunach więc powinno być ciekawie, obie ekipy nie pałają do siebie miłością, co tylko dodatkowo podkręca atmosferę wokół tego spotkania.

Śląsk Wrocław – Podbeskidzie Bielsko-Biała
sobota, 4 kwietnia, godz. 15:30

Klub TS Podbeskidzie organizuje wyjazd na to spotkanie, cena wyjazdu wynosi 80 złotych (w tym 25 zł bilet). Na stronie internetowej kibiców Śląska można przeczytać artykuł, który po raz kolejny zwraca uwagę na to jak należy się zachowywać na młynie we Wrocławiu. O kibicach z Bielska-Białej autor postu napisał tak: „Przeciwnik… Nie ważne czy konfidentów z Podbeskidzia będzie 50 , 100 czy 200 osób. Dla nas i każdej ekipy w Polsce są zerem, więc nie ma co się rozpisywać;)„. Cóż, spotkanie do najciekawszych należeć na pewno nie będzie, rekordu w klatce gości czy na sektorach gospodarzy raczej nie ma co oczekiwać.

GKS Bełchatów – Lech Poznań
sobota, 4 kwietnia, godz. 18:00

Kibice Lecha otrzymali na to spotkanie 384 wejściówki, które sprzedawane będą w cenie 20 złotych, większość z nich rozdysponowana była u osób na Fan Clubach. Do Bełchatowa udadzą się oni samochodami, do pokonania mają 250 kilometrów. Kibice GKS-u próbują przeprowadzić większą mobilizacje na to spotkanie, jednak mega fajerwerków nie należy się spodziewać.

Legia Warszawa – Piast Gliwice
sobota, 4 kwietnia, godz, 20:30

Stowarzyszenie Kibiców Piasta organizuje wyjazd pociągiem na to spotkanie. Dla 200 osób, które zdecydowały udać się do  Warszawy koszt wyjazdu wynosi jedynie 75 złotych (w tym 40 zł bilet). Zbiórkę zaplanowano na godzinę 15 na dworcu PKP. Na ostatnim wyjeździe do Stolicy, w październiku 2013 roku, fani Piasta pojawili się w 160 osób z trzema flagami. Może tym razem kibice Piasta zaskoczą liczbą, a może na wyjazd pojedzie ich tylko 200… :).

Zapowiedź Piasta:
[youtube id=”ZijQ1gaVp88″]

Korona Kielce – Górnik Łęczna
poniedziałek, 6 kwietnia, godz. 13:00

Kibice Górnika Łęczna do Kielc udadzą się autokarami, cena wyjazdu wynosił 70 złotych do 2.04, w środę 3.04 – 80 zł, a w czwartek – 90 zł. Mobilizacja w szeregach Górnika trwa od dłuższego czasu, na mieście zauważyć można było sporo plakatów:

plakat_korona_leczna

Tak prezentował się sektor gości podczas ostatniej wizyty kibiców z Łęcznej w Kielcach w 2006 roku:

kibice_korona_leczna_2006

 

Górnik Zabrze – Ruch Chorzów
poniedziałek, 6 kwietnia, godz. 15:30

103. Wielkie Derby Śląska!

Wielkie Derby Śląska od kilku lat nie są już niestety tak dużym wydarzeniem kibicowskim. W Zabrzu trwa budowa stadionu przez co nie są przyjmowani kibice przyjezdnych, a widownia dla naszych kibiców jest bardzo okrojona pod względem miejsc. I chociaż 3 000 widzów obecnych na każdych derbach przy Roosevelta stara się jak najbardziej podgrzewać magię derbów to nie są już to te derby co kiedyś. Miejmy nadzieję, że za rok przy pełnych trzech trybunach Wielkie Derby Śląska nie będą Wielkimi tylko z nazwy, a za sprawą wspaniałych zabrzańskich kibiców znów będzie to święto na skalę nie tylko krajową, ale i międzynarodową! To tylko nasze oczekiwania, jak będzie, czas pokaże. Przed nami poniedziałkowe Derby, których nie należy bagatelizować, oczekujemy od piłkarzy, że sprawią oni naszym rywalom zza miedzy prawdziwy „Lany Poniedziałek” i święta staną się dla nas – kibiców jeszcze piękniejsze.

Do zobaczenia na stadionie!

GÓRNIK ZABRZE – SZACUNEK SIĘ NALEŻY!

Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków
poniedziałek, 6 kwietnia, godz. 18:00

Kibice Wisły na to spotkanie udadzą się autokarami, koszt wyjazdu wynosi 130 złotych. Sektor gości ma pojemność około 1 500 miejsc, jednak Wiślakom ciężko będzie wykorzystać wszystkie wejściówki, nawet mimo dogodnego terminu spotkania.

Kibice gospodarzy powinni licznie stawić się na sektorach, ostatnio frekwencja w Białymstoku stoi na bardzo dobrym poziomie i nie inaczej powinno być podczas spotkania z Wisłą. Kibice z „Ultry” proszeni są o wcześniejsze przyjście na swój sektor, na tym spotkaniu zadebiutuje nowa przyśpiewka i przed meczem rozdawane będą teksty. Może podczas spotkania zaprezentowana zostanie także oprawa…

Mobilizacja kibiców „Jagi”:

kibice_jagiellonia_wisla_1415

Zawisza Bydgoszcz – Pogoń Szczecin
wtorek, 7 marca, godz. 20:30

Mecz bez historii kibicowskiej. Pionki Osucha pewnie będą próbowały prowadzić jakiś doping, ale wiadomo jak im to wychodzi w praktyce. Piłka nożna dla kiboli!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: torcida.eu/forum-jagiellonia.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments