Stu trójkolorowych lat trenerze

W.  -  11 kwietnia 2019 17:29
0
2328

Dzisiaj swoje 46. urodziny obchodzi szkoleniowiec Górnika Zabrze – Marcin Brosz. W tym szczególnym dniu składamy trenerowi czternastokrotnego mistrza Polski najlepsze życzenia, które miejmy nadzieję, dopełni sobotnie zwycięstwo nad Śląskiem Wrocław.

Marcin Brosz urodził się 11 kwietnia 1973 roku w Knurowie. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w miejscowym Górniku Knurów. Następnie występował w Concordii Knurów, Szombierkach Bytom i Polonii Bytom, z której w 1998 roku przeniósł się do Górnika Zabrze. W biało-niebiesko-czerwonych barwach na pozycji obrońcy Marcin Brosz rozegrał 46 spotkań, nie zdobywając goli (1998-2001). Dalsza kariera seniorska to występy w GKS’ie Bełchatów, KS Myszków, Koszarawie Żywiec i powrót do Polonii Bytom, w której Marcin Brosz rozpoczął pracę trenerską.

Knurowianin swój trenerski warsztat szlifował następnie w takich zespołach jak: Koszarawa Żywiec, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Odra Wodzisław, Piast Gliwice, Korona Kielce i wreszcie Górnik Zabrze, w którym od 2016 roku nieprzerwanie pełni funkcję trenera pierwszej drużyny. W czasie trzyletniej pracy w Górniku szkoleniowiec w sezonie 2016/2017 poprowadził drużynę do Ekstraklasy, a rok później wywalczył z zespołem czwarte miejsce w tabeli, zapewniające Górnikowi powrót do gry w europejskich pucharach po niemal 23 latach. Dobre wyniki sprawiły, że sternik Górnika wyróżniony został przez Canal+ jako najlepszy trener rundy jesiennej ubiegłego sezonu. Zaś w plebiscytach Dziennika Zachodniego, Głosu Zabrza i Rudy Śląskiej oraz Polskiego Związku Piłkarzy otrzymał miano najlepszego trenera w roku 2017.

Szkoleniowcowi Górnika życzymy wiele zdrowia, radości, optymizmu, szczęścia, satysfakcji oraz wszelkiej pomyślności, zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Jednocześnie dziękujemy za serce, zaangażowanie oraz ogrom zdrowia i pracy, w którą jest każdego dnia bardzo mocno zaangażowany. Życzymy ponadto samych zwycięstw i sukcesów zarówno tych małych, jak i wielkich. Niechaj pierwszym z nich będzie powrót z Wrocławia z kompletem cennych punktów, a co za tym idzie zapewnienie sobie bezpiecznego miejsca na koniec obecnego sezonu oraz znacznie lepszych wyników uzyskiwanych w kolejnych latach pracy przy Roosevelta 81. Stu dobrych, trójkolorowych lat trenerze!

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments