Strzelcy i asystenci Górnika w sezonie 2024/2025

Piotrek  -  29 lipca 2024 22:02
1
415

Za nami druga kolejka PKO BP Ekstraklasy, w której podopieczni Jana Urbana zremisowali wyjazdowe starcie z Puszczą Niepołomice (2:2), dopisując w tabeli pierwszy punkt w sezonie 2024/2025. Wynik piątkowego spotkania otworzył w 11. minucie meczu Manu Sánchez, zaś kolejne celne trafienie na rzecz Trójkolorowych dołożył w drugiej połowie Damian Rasak (56′), zapisując pierwsze punkty w tegorocznej klasyfikacji kanadyjskiej, jak również klasyfikacji strzelców. Nasi rywale odpowiedzieli golami autorstwa Michalisa Kosidisa (52′) i Jakuba Serafina (60′), a mecz ostatecznie podzielił zespoły zdobyczą punktową.

Przed kolejną okazją, aby sięgnąć po upragnione zwycięstwo i poprawić dorobek strzelecki oraz punktowy czternastokrotni mistrzowie Polski staną już w najbliższy piątek 2 sierpnia (godzina 20:30), mierząc się przy Roosevelta w ramach 3. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Pogonią Szczecin. Już dzisiaj gorąco zachęcamy do licznej obecności na tym spotkaniu i wsparcia Górnika w domowej potyczce z Portowcami.

Puszcza Niepołomice – Górnik Zabrze 2:2
0:1 – Manu Sánchez (11′), asysta: Luka Zahovic
1:1 – Michalis Kosidis (52′)
1:2 – Damian Rasak (56′), asysta: Soichiro Kozuki
2:2 – Jakub Serafin (60′)