Strzelcy i asystenci Górnika w sezonie 2023/2024: Wciąż bez domowego zwycięstwa

W.  -  20 sierpnia 2023 09:21
0
546

Remisem 1:1 zakończyło się wczorajsze spotkanie 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy, pomiędzy Górnikiem Zabrze i Widzewem Łódź. Trójkolorowi pomimo prowadzenia 1:0 nie wygrali kolejnego domowego spotkania, wypuszczając dwa cenne punkty w doliczonym już czasie gry. Górnika na prowadzenie wyniósł gol zdobyty w 24. minucie gry przez debiutującego Adriána Kaprálika (asysta Lukasa Podolskiego), do wyrównania doprowadził w 95. minucie Jordi Sánchez, dzieląc zespoły dorobkiem punktowym.

Po wczorajszym spotkaniu podopieczni Jana Urbana zajmują dwunastą lokatę w tabeli, gromadząc na swoim koncie 5 „oczek”. Bilans bramkowy Górnika to dwa gole zdobyte i pięć straconych, co zwłaszcza pod względem ofensywnym, wygląda bardzo blado. Poniżej przedstawiamy aktualną klasyfikacją strzelców, asystentów, a także klasyfikację kanadyjską Górnika Zabrze w sezonie 2023/24, na której jak dotąd zapisało się tylko czterech piłkarzy.

Przed kolejną okazją, aby dopisać do tabeli kolejne punkty, Trójkolorowi staną w niedzielę 27 sierpnia o godzinie 17:30, mierząc się w ramach 6. kolejki PKO BP Ekstraklasy w Białymstoku z miejscową Jagiellonią.