Strzelcy i asystenci Górnika w sezonie 2023/2024: Strzelecka parada Trójkolorowych

W.  -  29 października 2023 11:23
3
1060

Za nami świetne spotkanie w wykonaniu Górnika Zabrze, który rozgromił Łódzki Klub Sportowy, pokonując rywali na ich własnym stadionie aż 5:0. Choć pierwszy gol dla naszej drużyny padł tuż przed przerwą, a jego autorem był Michal Siplak (42′), to Trójkolorowi prawdziwą strzelecką paradę rozpoczęli w drugiej odsłonie spotkania, w ciągu 17. minut rozbijając rywali gradem goli, które padały po strzałach Daisuke Yokoty (65′ k), Kryspina Szcześniaka (75′), Damiana Rasaka (80′) oraz raz jeszcze Daisuke Yokoty (82′). Po zwycięstwie w Łodzi nasz zespół awansował na ósmą pozycję w tabeli, a przed kolejną okazją, aby dopisać do swej dotychczasowej zdobyczy, wynoszącej 16 punktów, staniemy w poniedziałek 6 listopada (godz. 19:00), mierząc się przy Roosevelta z Cracovią.

ŁKS Łódź – Górnik Zabrze 0:5
0:1 Michal Siplak (42′), asysta: Boris Sekulić
0:2 Daisuke Yokota (65′ rzut karny)
0:3 Kryspin Szcześniak (75′), asysta: Dani Pacheco
0:4 Damian Rasak (80′), asysta: Sebastian Musiolik
0:5 Daisuke Yokota (82′)

Poniżej przedstawiamy aktualną klasyfikację najlepszych strzelców, asystentów, a także klasyfikację kanadyjską Górnika Zabrze w sezonie 2023/24 po 13. rozegranych meczach.