Strzelcy i asystenci Górnika w sezonie 2023/2024: Śląski klasyk znów dla Górnika!

W.  -  18 marca 2024 08:15
0
829

Za nami 123. odsłona piłkarskich Wielkich Derbów Śląska, w których Górnik Zabrze triumfował nad Ruchem Chorzów, pokonując będących w coraz większych tarapatach rywali (1:2), rozstrzygając przy tym piłkarskie święto na własną korzyść! Strzelcem pierwszego gola, pozwalającego objąć Górnikowi prowadzenie na Stadionie Śląskim był Adrian Kapralik (49′), posyłając futbolówkę w światło bramki strzeżonej przez Stipicę. Podwyższenie rezultatu dał Trójkolorowym – Soichiro Kozuki, który w 81. minucie raz jeszcze zwiódł golkipera niebieskich, przyprawiając rywali o spory ból głowy. Pięć minut później chorzowianie odpowiedzieli trafieniem kontaktowym, który jednak na niewiele zdał się zespołowi pod wodzą Janusza Niedźwiedzia, który zaczął urządzać się na dnie ligowej tabeli.

Po sobotnim spotkaniu, podopieczni Jana Urbana mają na swoim koncie 39 „oczek”, które uplasowały nasz zespół na siódmym miejscu. Bilans bramkowy Trójkolorowych to 33 gole  zdobyte i 28 bramek straconych.  W kolejnej 26. odsłonie PKO BP Ekstraklasy czternastokrotni mistrzowie Polski na własnym stadionie zmierzą się w szlagierowym spotkaniu z Legią Warszawa. Termin niezwykle emocjonującego starcia obu drużyn wyznaczony został na świąteczny poniedziałek – 1 kwietnia (godzina 20:00).

Ruch Chorzów – Górnik Zabrze 1:2
0:1 Adrian Kapralik 49′, asysta: –
0:2 Soichiro Kozuki 81, asysta: –
1:2 Soma Novothny 86, asysta: Miłosz Kozak