Strzelcy i asystenci Górnika w sezonie 2023/2024: Przerwana seria

W.  -  13 listopada 2023 09:18
0
390

Każda dobra passa kiedyś się kończy. Niestety nie inaczej było w przypadku zwycięskiej dla Górnika Zabrze serii, która przerwana została we wczorajszym spotkaniu 15. kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym Trójkolorowi przegrali na wyjeździe ze Stalą Mielec. Jedynego gola dla naszej drużyny zdobył w 9. minucie meczu Szymon Czyż, dla którego było to drugie celne trafienie w bieżących rozgrywkach. Później futbolówkę do siatki posyłali wyłącznie gospodarze, w tym były zawodnik Górnika, Mateusz Matras, który zdobył gola kontaktowego. Zwycięstwo mieleckiemu zespołowi zagwarantował w 51. minucie Ilya Shkurin, posyłając futbolówkę w światło bramki strzeżonej przez Daniela Bielicę i ustalając, jak się później okazało końcowy rezultat na 2:1.

Po niedzielnym meczu podopieczni Jana Urbana gromadzą na swoim koncie 19 „oczek”, które uplasowały Górnika na 8. miejscu w tabeli. Przed kolejną okazją, aby zapunktować, Trójkolorowi staną tuż po reprezentacyjnej przerwie, mierząc się w wyjazdowym starciu z Puszczą Niepołomice. Termin tego spotkania wyznaczony został na niedzielę (25 listopada), a pierwszy gwizdek arbitra usłyszymy przy ul. Józefa Kałuży punktualnie o godzinie 12:30.

Stal Mielec – Górnik Zabrze 2:1
1:0 Szymon Czyż (9′), asysta: Sebastian Musiolik
1:1 Mateusz Matras (15′)
2:1 Ilya Shkurin (51′)

Poniżej przedstawiamy aktualną klasyfikację najlepszych strzelców, asystentów, a także klasyfikację kanadyjską Górnika Zabrze w sezonie 2023/24 po 15. rozegranych meczach.