Strzelcy i asystenci Górnika w sezonie 2023/2024: Kiepska seria przy Roosevelta przerwana. Górnik górą w Wielkich Derbach Śląska

W.  -  18 września 2023 15:12
1
635

Za nami zwycięski derbowy pojedynek, w którym Trójkolorowi (wreszcie) przełamali kiepską serię bez wygranej w domowych pojedynkach przy Roosevelta, odnosząc pierwsze w tym sezonie, a przy tym jakże ważne zwycięstwo nad Ruchem Chorzów 1:0. Podopieczni Jana Urbana po golu zdobytym w 51. minucie przez Lukasa Podolskiego (asysta Sebastiana Musiolika), pokonali niebieskich, rozstrzygając 122. Wielkie Derby Śląska na własną korzyść.

Przed kolejną okazją do zapunktowania i poprawy zarówno klubowych, jak i indywidualnych statystyk nasza drużyna stanie już w najbliższą niedzielę, mierząc się w kolejnej niezwykle elektryzującej kibiców wyjazdowej potyczce z Legią Warszawa. Termin tego spotkania zaplanowany został na najbliższą niedzielę (24 września) na godzinę 17:30. Tymczasem poniżej przedstawiamy aktualną klasyfikację goli, asyst, jak również klasyfikację kanadyjską Górnika Zabrze w sezonie 2023/2024, w którym czternastokrotni mistrzowie Polski po ośmiu rozegranych seriach gier zgromadzili na swoim koncie 9 „oczek”, zdobywając 5 goli i tracąc 10, co ulokowało biało-niebiesko-czerwonych na czternastej pozycji w tabeli.