Strzelcy i asystenci Górnika w sezonie 2023/2024

W.  -  9 października 2023 16:42
0
590

Za nami jedenasta seria PKO BP Ekstraklasy, w której Górnik zremisował we Wrocławiu z liderem tegorocznych rozgrywek 1:1, wyrywając punkty Śląskowi w doliczonym już czasie gry. Autorem gola, dającego Trójkolorowym cenny, wyjazdowy punkt i wywołujący uśmiech zarówno szkoleniowca zabrzan, jak również jego sympatyków, zdobył w 94. minucie spotkania Szymon Czyż. Asystę przy bramce zanotował  natomiast Piotr Krawczyk, który na placu gry pojawił się w 66. minucie, zastępując Sebastiana Musiolika. Obaj zawodnicy zdobyli tym samym pierwsze punkty w klasyfikacji kanadyjskiej Górnika Zabrze w sezonie 2023/2024. Poniżej przedstawiamy pełne statystyki naszego zespołu w bieżących rozgrywkach, obejmujące gole, asysty oraz klasyfikację kanadyjską.

Po wczorajszym meczu biało-niebiesko-czerwoni zajmują piętnaste miejsce w tabeli, gromadząc w swym dorobku dziesięć punktów. Bilans bramkowy Trójkolorowych to siedem goli zdobytych i piętnaście straconych. Przed kolejną okazją do poprawienia swego dorobku nasza drużyna stanie za niespełna dwa tygodnie, mierząc się po reprezentacyjnej przerwie z wiceliderem PKO BP Ekstraklasy, Rakowem Częstochowa. Termin pojedynku obu zespołów wyznaczony został na niedzielę 22 października, a pierwszy gwizdek arbitra na zabrzańskiej arenie, usłyszymy punktualnie o godzinie 17:30.