Strzelcy i asystenci Górnika w sezonie 2023/2024

W.  -  5 września 2023 12:03
0
563

Za nami siódma odsłona PKO BP Ekstraklasy, w której Trójkolorowi wywieźli jeden punkt z Poznania, remisując z Lechem 1:1. Podopieczni Jana Urbana na prowadzenie wyszli w 45. minucie meczu, kiedy podyktowany przez arbitra rzut karny na bramkę zamienił Daisuke Yokota, dając mnóstwo radości sympatykom czternastokrotnego mistrza Polski. Do wyrównania doprowadził w 70. minucie spotkania Alan Czerwiński, ustalając końcowy rezultat na 1:1. Po sobotnim starciu biało-niebiesko-czerwoni zajmują 16. pozycję w tabeli, gromadząc na koncie sześć „oczek”. Bilans bramkowy zabrzan to 4 gole zdobyte i aż 10 straconych, co stanowi jeden z najgorszych rezultatów zarówno pod względem słabej defensywy, jak również nieskutecznej formacji ofensywnej. Przed kolejną okazją do zapunktowania nasza drużyna stanie po krótkiej przerwie reprezentacyjnej, mierząc się przy Roosevelta z Ruchem Chorzów. Termin tej niezwykle ciekawej potyczki na którą bilety rozeszły się już kilka dni temu, wyznaczony został na piątek 15 września (godzina 20:30).

Poniżej przedstawiamy tegoroczną klasyfikację strzelców, asystentów, a także klasyfikację kanadyjską Górnika Zabrze w sezonie 2023/2024.