Strzelcy i asystenci Górnika w sezonie 2022/2023: Przerwana seria

W.  -  3 października 2022 08:56
0
789

W meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy, Górnik przerwał korzystną dla siebie serię pięciu spotkań bez porażki. Zespołem, który odebrał Trójkolorowym cenną zdobycz, kończąc pomyślną passę, było Zagłębie Lubin, które zwyciężyło przy Roosevelta 2:3. Obie bramki dla Górnika zdobył Robert Dadok, który w 18 i 58 minucie spotkania pokierował futbolówkę w światło bramki strzeżonej przez Kacpra Bieszczada i wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji najlepszych strzelców naszego zespołu w sezonie 2022/2023. Niestety choć gospodarze szybko odrabiali straty i na porażkę z pewnością nie zasłużyli, biało-niebiesko-czerwoni nie zdołali doprowadzić do wyrównania i komplet oczek powędrował na konto skuteczniejszych tego dnia „Miedziowych”. Przed następną okazją do dopisania w tabeli kolejnych punktów nasi zawodnicy staną już za tydzień, mierząc się w wyjazdowym meczu z innym reprezentantem Dolnego Śląska, mianowicie ze Śląskiem Wrocław. Termin potyczki obu zespołów zaplanowany został na sobotę (8 października, godzina 15:00).