Strzelcy i asystenci Górnika w sezonie 2022/2023

W.  -  19 września 2022 13:21
0
1312

W rozegranym w niedzielne południe spotkaniu 10. kolejki PKO Ekstraklasy, Górnik Zabrze przełamał serię czterech z rzędu remisów, wygrywając na wyjeździe z Koroną Kielce 1:2. Bohaterem spotkania, a zarazem strzelcem obu goli dla naszej drużyny był pozyskany z końcem sierpnia Kanji Okunuki, który w 46 i 56 minucie zaszalał na Suzuki, posyłając dwukrotnie futbolówkę w światło bramki strzeżonej przez Konrada Forenca.

Swój udział przy drugiej bramce 23-letiego napastnika miał Piotr Krawczyk, zaliczając asystę. Po spotkaniu z Koroną, Trójkolorowi mają na swoim koncie 13 punktów i plasują się na 10. miejscu w tabeli. Przed kolejną okazją do poprawienia swego dorobku staniemy po dwutygodniowej przerwie na mecze reprezentacji. Wówczas w 11. kolejce gościć będziemy na Arenie im. Ernesta Pohla lubińskie Zagłębie. Termin tej potyczki ustalony został na sobotę, 1 października (godzina 15:00).