Strzelcy i asystenci Górnika w sezonie 2022/2023

W.  -  12 września 2022 09:58
0
1076

W sobotni wieczór Górnik rozegrał piątym w tym sezonie domowy mecz przed własną publicznością. Niestety wsparcie wspaniałej zabrzańskiej publiczności nie wystarczyło do odniesienia zwycięstwa i po szalonym spotkaniu, obfitującym w bramki, podopieczni Bartoscha Gaula zremisowali z Piastem Gliwice 3:3

Derbowy pojedynek zaczął się kiepsko dla naszego zespołu, który w 15. minucie przegrywał  0:2. Na szczęście zabrzanie do przerwy zdołali odrobić dwubramkową stratę, a na liście strzelców kolejno zapisali się Janża (17′) i Krawczyk 42′ k). W drugiej połowie emocji na Arenie Zabrze również nie brakowało, jednak do głosu jako pierwsi znów doszli goście. Finalnie jednak zespoły podzieliły się punktami, a gola na wagę remisu zdobył w 99 minucie spotkania Richard Jensen. Po 9. serii gier nasz zespół plasuje się na 13. lokacie w tabeli, gromadząc w swym dorobku 10 punktów. Już w najbliższą niedzielę biało-niebiesko-czerwoni wyruszą do Kielc, gdzie punktualnie o godzinie 12:30 rozpoczną ligowy pojedynek z miejscową Koroną.