Strzelcy i asystenci Górnika w sezonie 2022/2023

W.  -  12 marca 2023 14:48
9
1421

Wczorajszy pojedynek w ramach 24. kolejki PKO BP Ekstraklasy nie miał szczęśliwego finału dla Górnika Zabrze, który chociaż wyszedł na prowadzenie w 24. minucie spotkania po imponującym strzale Lukasa Podolskiego (asysta Daisuke Yokota), to już cztery minuty  później z wyrównania cieszyli się gospodarze, którzy dwukrotnie zdołali zwieść defensywę i bramkarza Trójkolorowych, dopisując do swego konta komplet ważnych punktów. Powodów do radości nie mieli po meczu zabrzanie, którzy spadli na przedostatnią, siedemnastą pozycję w tabeli, gdzie widmo degradacji wydaje się już nazbyt realne.

Przed kolejną okazją do zapunktowania i poprawienia piłkarskich statystyk nasza drużyna stanie już w najbliższy piątek (17 marca), wówczas Górnik na własnym stadionie podejmował będzie Wisłę Płock. Początek ligowej potyczki, inaugurującej 25. kolejkę wyznaczony został na godzinę 18:00. Tymczasem przedstawiamy aktualną klasyfikację strzelców, asystentów, jak również klasyfikację Górnika Zabrze w bieżących rozgrywkach, w których zdobyliśmy zaledwie 25 punktów, strzelając 29 bramek i tracąc 36.

Źródło:Roosevelta81.pl