Strzelcy i asystenci Górnika w sezonie 2021/2022

W.  -  24 maja 2022 11:21
0
2016

Za nami ostatnia w tym sezonie 34. kolejka PKO BP Ekstraklasy, w której Górnik pokonał na wyjeździe zespół Śląska Wrocław 3:4. Jako pierwsi wynik otworzyli zabrzanie, którzy w 14. minucie meczu po celnym strzale Rafała Janickiego, któremu asystował Bartosz Nowak, prowadzili na Tarczyński Arenie 0:1. Gospodarze szybko zdołali odrobić stratę i strzelić  kolejne bramki. Trójkolorowi dzielnie walczyli jednak do ostatnich minut, skutecznie goniąc rezultat i finalnie triumfowali nad rywalami, którzy wystrzelali się w pierwszej odsłonie pojedynku. Oprócz Rafała Janickiego, gole dla czternastokrotnego mistrza Polski zdobył  Alasana Manneh (43′) – asysta Erika Janży, oraz wprowadzony w miejsce Piotra Krawczyka w 58. minucie spotkania Higinio Marin, który potrzebował tylko czterech minut, aby popisać się celnym trafieniem do bramki gospodarzy, dwukrotnie w tym meczu pokonując Matusa Putnockyego (62 i 71 minuta).  Przy drugim trafieniu, asystę przy golu 28-letniego Hiszpana zanotował Darek Stalmach. Wszyscy wymienieni zawodnicy zdobyli kolejne punkty w klasyfikacji najlepszych strzelców, asystentów, a także klasyfikacji kanadyjskiej.

Jako że sezon 2021/2022 dobiegł już końca, informujemy że nasz zespół zakończył rozgrywki na ósmej pozycji w tabeli, gromadząc na swoim koncie 44 punkty. Bilans bramkowy Górnika to 55 goli zdobytych i tyle samo (55) straconych. Najlepszym strzelcem w szeregach zabrzan został Lukas Podolski i Krzysztof Kubica. Obaj zawodnicy dziewięciokrotnie kierowali futbolówkę w światło bramki rywali. Najlepszymi asystentami w kadrze Jana Urbana są: Bartosz Nowak i Erik Janża, którzy siedmiokrotnie odnotowali asystę, zaś pierwsze miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej przypadło Bartoszowi Nowakowi, który zdobył 8 goli i 7 asyst, gromadząc tym samym 15 punktów. Szczegółowe zestawienie zdobytych goli, asyst, a także klasyfikację kanadyjską sezonu 2021/2022 prezentujemy poniżej.