Strzelcy i asystenci Górnika: Udany debiut Pacheco

W.  -  21 marca 2022 11:05
0
1174

Za nami 26. kolejka PKO Ekstraklasy, w której Górnik Zabrze zremisował na własnym stadionie z Termalicą Bruk-Bet Niecieczą 1:1. Mecz ze Słonikami nie ułożył się po myśli naszej drużyny, której zabrakło zarówno szczęścia, jak i skuteczności, zwłaszcza w pierwszej odsłonie niedzielnego pojedynku. Nieco lepiej wczorajsze spotkanie wspominał będzie 31-letni napastnik Górnika, Dani Pacheco, który niedawno dołączył do zespołu, a podczas niedzielnego meczu zadebiutował w barwach Górnika, zdobywając w 88. minucie pierwszego gola dla czternastokrotnych mistrzów Polski. Przy bramce Daniego, trzecią w bieżącym sezonie asystę zanotował Lukas Podolski. Poniżej prezentujemy aktualną klasyfikację goli, asyst, jak również klasyfikację kanadyjską Górnika Zabrze w sezonie 2021/2022, w której prym wśród strzelców i asystentów wiedzie Bartosz Nowak (6 goli i 5 asyst), co przekłada się także na pozycję lidera w klasyfikacji kanadyjskiej (11 punktów).

Przypominamy także, że w rozegranych dotąd 26. spotkaniach PKO Ekstraklasy, Górnik zgromadził na swoim koncie 37 punktów, które gwarantują naszej drużynie 6. pozycję w tabeli (Ex æquo z Piastem Gliwice). Bilans bramkowy zabrzan to 36 goli zdobytych i 33 gole stracone. Przed kolejną okazją do poprawienia strzeleckiego i punktowego dorobku podopieczni Jana Urbana staną tuż po dwutygodniowej przerwie na mecze reprezentacji. W 27. serii gier Górnik wyruszy do Płocka, gdzie w poniedziałek 4 kwietnia, o godzinie 18:00 powalczy o zwycięstwo z miejscową Wisłą. Kilka dni później, w niedzielę biało-niebiesko-czerwoni zagrają z jej imienniczką z Krakowa. Wyjazdowy pojedynek z Białą Gwiazdą zaplanowany został na niedzielę 10.04, a pierwszy gwizdek przy ul. Reymonta rozlegnie się punktualnie o godzinie 15:00.