Strzelcy i asystenci Górnika: Pierwszoplanowe role Podolskiego i Nowaka

W.  -  8 marca 2022 11:00
0
2075

W niedzielnym spotkaniu 24. kolejki PKO Ekstraklasy, Górnik dał prawdziwy popis piłkarskich umiejętności, pokonując Cracovię 3:0, a okazji do podwyższenia tego rezultatu było znacznie więcej. Pierwszoplanowe role w pojedynku z Pasami zagrali Lukas Podolski, a także Bartosz Nowak. Obaj zawodnicy nie tylko zapisali się na liście strzelców, ale zanotowali także asysty przy bramkach swoich kolegów z drużyny, w tym przy golu Roberta Dadoka, który w 8. minucie spotkania otworzył wynik meczu, pokonując Karola Niemczyńskiego. Do przerwy Górnik trafił jeszcze raz do siatki rywali po strzale Bartosza Nowaka, który w 45. minucie podwyższył rezultat spotkania na 2:0. Bramka dla Górnika padła także w drugiej osłonie meczu. Tym razem w 92. minucie kibice głośno skandowali nazwisko profesora Podolskiego, który ustalił końcowy rezultat na 3:0! (asysta Bartosza Nowaka).

Po niedzielnym meczu Trójkolorowi mają na swoim koncie 36. punktów i plasują się na 6. miejscu w tabeli. Stosunek bramkowy naszego zespołu to 34 bramki zdobyte i 30 goli straconych. Przed kolejną okazją do poprawienia punktowego i strzeleckiego dorobku czternastokrotni mistrzowie Polski staną już w najbliższą sobotę (12 marca), o godzinie 15:00. Wówczas Górnik w wyjazdowym starciu zmierzy się z Wartą Poznań. Poniżej przedstawiamy aktualną klasyfikację strzelców, asystentów oraz klasyfikację kanadyjską Górnika Zabrze w sezonie 2021/2022.