Strzelcy i asystenci Górnika: Pierwsze wiosenne zwycięstwo!

W.  -  7 lutego 2022 14:12
2
1628

Za nami pierwszy wiosenny mecz Górnika Zabrze, który dostarczył wielu powodów do radości swym wiernym sympatykom. W 20. kolejce PKO Ekstraklasy Trójkolorowi zwyciężyli wyjazdową potyczkę ze Stalą 1:2,  wywożąc z Mielca trzy cenne punkty, które wyniosły nas na szóstą lokatę w tabeli.

W sobotnim starciu decydujące gole padły w 52. i 85. minucie spotkania. Za pierwszym razem bramkarza gospodarzy pokonał Bartosz Nowak, pakując futbolówkę w światło bramki Rafała Strączka. Pół godziny później, drugiego gola dla naszego zespołu strzelił Lukas Podolski, dla którego było to czwarte celne trafienie w bieżącym sezonie.

W klasyfikacji najskuteczniejszych strzelców naszego zespołu niezmiennie prowadzi Jesus Jimenez, mając w swym dorobku 8 goli, tuż za nim z 5. bramkami plasuje się Bartosz Nowak, zaś o jednego gola mniej ma Lukas Podolski i Krzysztof Kubica. Przed kolejną okazją do poprawienia strzeleckich statystyk biało-niebiesko-czerwoni staną już za tydzień, tj. 14.02 o godzinie 18:00. Wówczas Górnik w meczu 21. serii spotkań podejmie przed własną publicznością Jagiellonię Białystok.

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Gdzie asysta dla Mańka ?

Nie ma asysty ponieważ piłkę przedłużył obrońca Stali, a potem wyłuskał ją Lukas
https://www.ekstraklasa.org/centrum-meczowe/128/po-meczu/statystki