Strzelcy i asystenci Górnika: Kolejny gol Jimeneza i pierwsze trafienie Krawczyka

W.  -  12 września 2021 12:25
0
1744

Sobotnie spotkanie przy ul. Józefa Kałuży w Krakowie rozpoczęło się fenomenalnie dla naszego zespołu, który już w drugiej minucie wyszedł na prowadzenie po golu zdobytym przez Jesusa Jimeneza, dla którego jest to czwarta bramka w sezonie 2021/2022. W 34. minucie spotkania bardzo liczna grupa sympatyków Górnika, która wspierała drużynę w wyjazdowym starciu, miała kolejne powody do olbrzymiej radości, gdyż rezultat podwyższył Piotr Krawczyk, który zresztą kilka minut wcześniej strzelił gola, jednak ten nie został  uznany przez arbitra. Drugie celne trafienie naszego napastnika, przy którym asystował  Alasana Manneh nie wzbudziło jednak żadnych wątpliwości i Górnik prowadził 0:2.

Do szatni nasi zawodnicy schodzili więc w doskonałych nastrojach. Niestety radość Trójkolorowych została brutalnie zburzona w końcowych minutach drugiej połowy, kiedy pewne zwycięstwo pozwoliliśmy wydrzeć sobie z rąk i zamiast kompletu punktów na nasze konto powędrowało tylko jedno oczko. Poniżej prezentujemy aktualną klasyfikację kanadyjską, jak również klasyfikację goli i asyst po 7. kolejkach PKO Ekstraklasy, przypominając, że Górnik rozegrał dotąd tylko 6 spotkań, ze względu na przełożony mecz z Rakowem Częstochowa. Przed kolejną okazją do zapunktowania podopieczni Jana Urbana staną dokładnie za tydzień, mierząc się przy Roosevelta z Wartą Poznań. Termin tego meczu ustalony został na 19 września, a pierwszy gwizdek sędziego na zabrzańskiej Arenie rozlegnie się punktualnie o godzinie 15:00.