Strzelcy i asystenci Górnika: Gol Jimeneza i asysta Nowaka nie wystarczyły. Trójkolorowi przegrali z Lechem 2:1

W.  -  20 grudnia 2021 08:13
0
1126

W niedzielę nasz zespół zmierzył się w Poznaniu z Lechem, gdzie podopieczni Jana Urbana rozegrali całkiem niezłe spotkanie. To Trójkolorowi jako pierwsi otworzyli wynik meczu przy ul. Bułgarskiej, gdzie po asyście Bartosza Nowaka na liście strzelców w 36. minucie zapisał po raz ósmy w tym sezonie Jesus Jimenez. Niestety gol Hiszpana nie wystarczył i kiedy wydawało się, że zespoły podzielą się punktami w doliczonym czasie gry (99′) piłkę do bramki strzeżonej przez Daniela Bielicę skierował Antonio Milić, ustalając ostateczny rezultat na 2:1.

Zwycięstwo na własnym terenie umocniło Lecha na pierwszym miejscu w tabeli. Podopieczni Macieja Skorży zgromadzili dotąd na swoim koncie 41 punktów, zaś Trójkolorowi mają w swym dorobku 28 „oczek”, co gwarantuje czternastokrotnemu Mistrzowi Polski siódmą pozycję w ligowej stawce na okres niemal dwumiesięcznej zimowej przerwy w rozgrywkach. Bilans bramkowy naszego zespołu to 27 goli zdobytych i 26 straconych. Aktualną i szczegółową klasyfikację strzelców, asystentów oraz klasyfikację kanadyjską po 19. seriach gier, w której prym wiedzie Jesus Jimenez, przedstawiamy poniżej.