Strzelcy i asystenci Górnika: Barbórkowe strzelanie

W.  -  6 grudnia 2021 15:26
2
1239

W piątkowy wieczór przy Roosevelta 81, sympatycy Górnika Zabrze obejrzeli kolejny świetny mecz swojej drużyny, zakończony pewnym zwycięstwem nad zespołem Śląska Wrocław. Przy barbórkowej otoczce, która towarzyszyła spotkaniu, Górnicy nie dali szans rywalowi, wygrywając z Wojskowymi 3:1(0:0). Na otarcie łez honorowe trafienie dla gości zdobył w 82 minucie Adrian Łyszczarz.

Niesiony fantastycznym dopingiem swych wiernych fanów czternastokrotny Mistrz Polski, wypracował sobie przewagę od pierwszych minut i utrzymał ją do samego końca pojedynku. Oprócz bardzo dobrej dyspozycji całego zespołu, która przełożyła się na końcowy sukces drużyny, w sposób szczególny o zdobyciu kompletu punktów zadecydowały gole zdobywane kolejno przez Bartosza Nowaka (49′, 54′) oraz Lukasa Podolskiego (80′), który od trzech kolejek regularnie kieruje futbolówkę do bramki rywali Górnika i wierzymy, że na tym idol zabrzańskich trybun nie poprzestanie, kontynuując dobrą dla siebie i zespołu passę w kolejnych trzech meczach, jakie pozostały do końca roku (Pogoń, Raków, Lech). Swą  zasługę przy golach miał także Robert Dadok, który asystował przy bramce na 1:0, oraz Piotr Krawczyk, który zaliczył asystę przy trafieniu na 3:0 i to właśnie wymienieni przed chwilą zawodnicy dopisują kolejne punkty do klasyfikacji goli, asyst oraz klasyfikacji kanadyjskiej, którą prezentujemy poniżej.

Rosnąca forma zespołu i zwycięstwo nad Śląskiem Wrocław, a przy tym piąta wygrana na własnym stadionie w sezonie 2021/2022 pozwoliły biało-niebiesko-czerwonym na dopisanie do swego konta kolejnych trzech punktów, których łącznie Trójkolorowi zgromadzili 24, gwarantując sobie na ten moment siódme miejsce w tabeli. Przed kolejną okazją do osiągnięcia korzystnego rezultatu i zgarnięcia kolejnych punktów nasz zespół stanie już w najbliższą niedzielę, podejmując w ostatnim domowym meczu w bieżącym roku, będących w bardzo dobrej dyspozycji Portowców. Początek pojedynku Górnika z Pogonią zaplanowany został na godzinę 17:30 i już teraz gorąco zachęcamy do licznej obecności na tym meczu oraz zakupu biletów, które już dzisiaj możemy nabywać zarówno przez internet, jak i w stałych punktach sprzedaży stacjonarnej.

Obserwuj nas w społecznosci SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Fajnie, fajnie zaczyna to wyglądać w statystykach. Mam nadzieję, że Kubica do końca sezonu dołoży jeszcze kolejne cztery bramki, że Dadok utrzyma formę i też jeszcze doda kilka bramek i asyst do dorobku tego sezonu, że Manneh też w końcu coś strzeli, że Janża nie poprzestanie na jednej bramce, co zresztą w meczu z Śląskiem było widać poprzez schodzenie do środka, że chce więcej. No i że jeszcze wśród strzelców i asystentów pojawią się nowe nazwiska: Stalmach, Wiśnia, Gryszkiewicz, Bainović, może Hrosu i Kiklaisz? 😉

Może by tak na Pogoń,bo to będzie trudny mecz – wystawić np.Mvondo zamiast Manneha,bo na pewno będzie go brakować.Pilnować Kowalczyka i Grosickiego jak zagra…!Panowie-wszystko można wygrać!