Stowarzyszenie chce rekompensaty od Legii: Bilety za złotówkę!

kesera  -  3 maja 2013 11:34
0
1533

kibice3_gornik_ruch_1213
Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnik Zabrze wysłało pismo do legii Warszawa, chcąc rozwiązać sprawę nie wpuszczenia kibiców z Roosevelta na mecz przy Łazienkowskiej. Fani domagają się, aby w formie rekompensaty, klub Legia Warszawa ustalił cenę biletów dla gości na kolejny mecz przy Łazienkowskiej przeciwko Górnikowi na poziomie 1 zł. Poniżej prezentujemy treść pisma, które zostało wysłane m.in. do klubu ze stolicy, PZPN-u, a także Ekstraklasy SA.

Przypomnijmy, że prezes Górnika Artur Jankowski zapowiedział, że klub z Zabrza nie zapłaci Legii faktury za bilety i że klub z Łazienkowskiej czuje się bezkarny, o czym piszemy w tym miejscu. Kibice natomiast domagają się zwrotu pieniędzy wydanych na pociąg.

„W związku z nałożoną w dniu 4 kwietnia 2013 r. na klub Legia Warszawa S.A. przez Komisję Ligi Ekstraklasy karą dotyczącą meczu Legia Warszawa – Górnik Zabrze, a tym samym potwierdzenie zarzutów o leżących po stronie organizatora meczu zaniedbaniach i naruszeniu Uchwały Polskiego Związku Piłki Nożnej nr II/85 z dnia 20 lutego 2013 roku, domagamy się rekompensaty za poniesione przez Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnik Zabrze wydatki związane z organizacją wyjazdu na mecz pociągiem specjalnym wynajętym od spółki PKP Intercity. Koszt wynajęcia pociągu i organizacji wyjazdu przekroczył 50 000 zł.

Jako formę rekompensaty, która w pełni usatysfakcjonuje kibiców Górnika Zabrze, którym z winy wadliwego przygotowania imprezy, pomimo punktualnego przybycia, uniemożliwiono wejście na mecz, proponujemy, aby w sezonie 2013/2014 zorganizowana grupa kibiców Górnika Zabrze mecz z Legią Warszawa rozgrywany w Warszawie, mogła nabyć bilety w cenie symbolicznej złotówki.

Uważamy, że przyjęcie przez Klub Legia Warszawa naszej propozycji nie tylko pozwoli na honorowe załatwienie tej sprawy, ale również spotka się tym razem, z pozytywnym odbiorem przez kibiców z całej Polski.

W przypadku niepodjęcia rozmów, mających na celu polubowne załatwienie problemu, przewidujemy podjąć kroki przewidziane prawem zmierzające do uzyskania zwrotu poniesionych i udokumentowanych nakładów finansowych. W tym miejscu jeszcze raz stanowczo podkreślamy, że wbrew informacjom podawanym przez niektóre media kibice Górnika Zabrze, którzy nie weszli na mecz byli trzeźwi, nie byli objęci zakazami stadionowymi i nie byli również nastawieni agresywnie.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Stowarzyszenie Klub Sympatyków Górnika Zabrze”

źródło: Roosevelta81.pl/Stowarzyszenie.net
foto: Kamil Dołęga/Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments