Stadion zmienia się nie do poznania! Czy zdążą na WDŚ? (galeria+panorama)

kamres  -  25 grudnia 2015 19:13
0
1430

Foto: kamres Źródło: Roosevelta81.pl

Ostatnia nasza wizyta na budowie stadionu miała miejsce na początku października. Minęło dokładnie 75 dni, a postęp prac jaki zastaliśmy obecnie zrobił na nas wielkie wrażenie. Z okazji świąt mamy dla Was świeżą panoramę stadionu gotową do pobrania. Czy pracownicy zdążą ukończyć obiekt na mecz z Ruchem? Do WDŚ pozostało tylko 57 dni…

Budowie stadionu przyglądamy się bacznie od samego początku i musimy stwierdzić, że od paru lat takiego postępu prac w Zabrzu nie było. Ogrom (jak nie najwięcej w historii budowy) robotników pracuje wewnątrz naszej świątyni. Obiekt wreszcie jest na ukończeniu, a serce rośnie!

Pasaż handlowo-usługowy i ulica Olimpijska

Ulica Olimpijska zyskała nową nawierzchnię, mogą po niej jeździć samochody nie wzbudzając kłębów kurzu. Na pasażu handlowo-usługowym pozostało najwięcej roboty jeśli chodzi o zewnętrzne tereny stadionu. Pracownicy muszą jeszcze wykonać ocieplenie południowej ściany oraz położyć nawierzchnię na poziomie 0, lecz o to się nie martwmy, robotnicy walczyli nawet w wigilijne południe. Dobrze prezentuje się chodnik od strony ulicy Roosevelta, który został poszerzony o drogę rowerową. W przyszłości niedaleko wejść na trybunę południową powstanie przystanek autobusowy.

Plac wschodni

Jest ukończony, ciemne kwadraty widoczne na jego powierzchni to beton z domieszką kruszywa bazaltowego. Spacerując ulicą Damrota zauważymy, że poręcze zamontowane są już w komplecie. Niebawem teren wokoło placu zostanie uprzątnięty, studzienki telekomunikacyjne zamknięte, a w specjalnie uformowanych kwietnikach wyrośnie trawa. Pracownicy zainstalowali również latarnie. Budynki kas nie dawno otrzymały okna i będą wkrótce ocieplane. Nowością jest pojawianie się płotu między obszarem stadionu a placem wejściowym, co widać w galerii. W tych miejscach znajdą się bramofurty prowadzące na trybunę wschodnią.

Strona zachodnia

Ten etap robót to głównie droga dojazdowa dla kibiców drużyny gości z rondem oraz miejscami postojowymi dla samochodów. Latarnie uliczne są na miejscu. Wygrodzono plac wejściowy dla fanów rywali oraz zamontowano bramofurty co widać w galerii. Niebawem teren zostanie obtoczony siatką, tak samo jak kładka prowadząca na trybuny. Idąc w kierunku południowym zauważymy nowe umiejscowienie bramofurtów dla zabrzańskiej Torcidy, która od zachodu będzie wchodzić na nową trybunę. Wielkie niebieskie agregaty prądotwórcze, które zasilą obiekt na wypadek problemów z dostawą energii elektrycznej są gotowe do działania.

Parkingi podziemne

Czy będą gotowe wraz z oddaniem trzech trybun?  Nie wiadomo. Spółka Stadion opublikowała jedno zdjęcie z poziomu 0, na którym widać wykańczane posadzek.

Kondygnacje pod trybunami

Na zdjęciach, które opublikowała Spółka Stadion widać, że posadzki są gotowe, tak samo jak i ściany zewnętrzne pomieszczeń sanitarnych oraz punktów gastronomicznych na poziomie +1. Poziom +3 otrzymał stolarkę drzwiową oraz posadzkę. Obie kondygnacje jak i klatki schodowe posiadają aluminiowe balustrady, super!

Kioski gastronomiczne

Tutaj chyba najlepiej widać, że prace mają się na ukończeniu. Pracownicy pokrywają ściany płytkami, gotowe są różnego rodzaju instalacje: wentylacji, oświetlenia, pożarowe, prądowe. Trwa również montaż rolet antywłamaniowych. Zainstalowano stolarkę drzwiową.

Sanitariaty

Trwa montaż wiszących misek ustępowych oraz umywalek, gotowe są posadzki. Baterie umywalkowe z wbudowaną fotokomórką będą obsługiwane bezdotykowo.

Wielkie Derby Śląska otworzą stadion?

Czy zdążą na mecz z Ruchem? To pytanie zadają sobie zabrzańscy kibice. Do tego wydarzenia pozostało 57 dni. Budowa trzech trybun stadionu Legii Warszawa zakończyła się w czerwcu 2010 roku. Oficjalne otwarcie nowej widowni miało miejsce 7. sierpnia 2010 roku. Tyle czasu trwały odbiory techniczne w stolicy, a w Zabrzu czas niemiłosiernie ucieka.

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć w galerii:

Panorama do pobrania w większej rozdzielczości

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments