Spekulacje transferowe: Steblecki i Kallaste wrócą do Ekstraklasy?

Milo  -  9 czerwca 2016 11:41
0
987

Steblecki_Gornik_Lechia_1516

Sezon ogórkowy w pełni, dlatego przedstawiamy najważniejsze doniesienia transferowe związane z Górnikiem Zabrze.

Zdaniem mediów Sebastian Steblecki próbuje rozwiązać kontrakt z Górnikiem Zabrze, aby trafić do Wisły Płock, beniaminka Ekstraklasy. W dalszym ciągu nieznana jest przyszłość Łukasza Madeja, który łączony jest z Jagiellonią. Doświadczony pomocnik wciąż ma ważny kontrakt z Górnikiem, a w dodatku Jana Żurka (u którego popadł w niełaski) zastąpił Marcin Brosz. Do Korony Kielce może trafić Ken Kallaste, który przymierzany jest do wypełnienia luki po odejściu Kamila Sylwestrzaka.

Pod znakiem zapytania stoi powrót do Zabrza Dawida Plizgi, któremu wraz z końcem czerwca kończy się wypożyczenie do Termaliki. Zdaniem wielu pierwszoligowego Górnika Zabrze może nie być stać na utrzymanie tego zawodnika, a jeśli piłkarz nie wyrazi zgody na obniżenie kontraktu to wtedy już ma prostą drogę do rozwiązania kontraktu. Plizga na brak ofert z pewnością by nie narzekał. Nieoficjalnie mówi się o kontynuacji gry w Termalice, albo zasileniu ekipy Wisły Płock. Z Wisłą Kraków łączony jest Roman Gergel, najlepszy strzelec Górnika. Choć wielu przekonywało, że jego transfer jest już „zaklepany” wciąż jest zawodnikiem Górnika Zabrze.

Do Krakowa coraz bliżej ma były napastnik Górnika Zabrze Mateusz Zachara. Jak przekonują krakowscy dziennikarze na dniach podpisze kontrakt z „Białą Gwiazdą”. Dla Zachary priorytetem był wyjazd za granicę, ale teraz najbardziej realna opcja to właśnie powrót na krajowe podwórko. Sam napastnik w rozmowie z naszym portalem nie wykluczał powrotu do Zabrza, ale po spadku wiele się zmieniło.

Źródło: Roosevelta81.pl/Przegląd Sportowy/Sport
Foto: Roosevelta81.pl

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments