Sparing: Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 3:0. W Lubinie podobnie jak w Splicie

Kibic  -  30 czerwca 2018 13:51
0
11463

W meczu sparingowym rozegranym w Lubinie, Górnik przegrał z miejscowym Zagłębiem 0:3. Bramki dla gospodarzy zdobyli Łukasz Janoszka, Patryk Tuszyński oraz Maciej Dąbrowski.

Zabrzanie zagrali w mocno odmłodzonym składzie, ponieważ w piątek rozgrywali mecz kontrolny w Splicie przeciwko Hajdukowi. W Zagłębiu natomiast w podstawowej jedenastce wybiegła dwójka eks-zabrzan, Bartosz Kopacz oraz świeży nabytek lubinian, Mateusz Kuchta.

Mecz zakończył się wysoką przegraną naszego zespołu, poniżej krótki opis bramek, które zdobywali rywale.

W 25 minucie faulowany w polu karnym Górnika był Balić, po czym sędzia wskazał na wapno, a z jedenastu metrów nie pomylił się Łukasz Janoszka.

Ten sam zawodnik asystował przy drugim golu dla „Miedziowych”, a jego precyzyjne dośrodkowanie głową na gola zamienił Patryk Tuszyński.

W 67 minucie meczu rzut rożny wykonywany przez Starzyńskiego strzałem głową na bramkę zamienił Dąbrowski.

Niestety w kolejnym test-meczu nie jesteśmy w stanie strzelić bramki, tracąc przy tym sporo. Bilans sparingów to w tej chwili: 1 remis przy trzech porażkach, bramki 1:10. Nie napawa to optymizmem przed zbliżającym się sezonem.

Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze 3:0 (2:0)

1:0 – Janoszka, 26′ (k)
2:0 – Tuszyński, 45′
3:0 – Dąbrowski 67′

Zagłębie Lubin: Kuchta – Czerwiński, Kopacz, Guldan, Balić – Poręba, Tosik, Janoszka, Żyra, Pawłowski, Tuszyński
II połowa: Hładun – Woźniak, Matras, Dąbrowski, Dziwniel, Pakulski, Slisz, Mucha, Starzyński, Moneta, Mareš

Górnik Zabrze: Szymański – Patrzykąt, Surowiec, Pjetrović, Jaksik, Michalski, Kamiński, Kubica, Bartczuk, Żagiel, Marchewka
Rezerwowi: Sekuła – Joachim, Kulanek, Wojdanowski, D. Pawłowski, Kopia