Sparing z Rozwojem Katowice odwołany

Kibic  -  17 stycznia 2019 17:24
0
4477

Piłkarze Górnika kończą właśnie pierwszą część obozu przygotowawczego na Cyprze. Dzień później zabrzanie mieli rozegrać sparingowe spotkanie z zespołem Rozwoju. Pojedynek ostatecznie nie dojdzie do skutku. Jak poinformował nas rzecznik katowickiego klubu Marcin Nowak, mecz został odwołany z powodu niesprzyjającej aury, a co za tym idzie złego stanu boisk.

Podopieczni Marcina Brosza podczas kilkudniowego pobytu w Polsce nie wyjdą zatem na boisko, co nie oznacza, że będą próżnować. Kierownik drużyny Krzysztof Skutnik przedstawił nam plany zespołu na najbliższe dni: – W kraju nie ma na tyle dobrych warunków, by grać na naturalnej trawie, a zmiana boiska na sztuczne groziłaby kontuzjami zawodników. Dlatego przerwę między obozami spędzimy na regeneracji w domach (sobota/niedziela), zajęciach na siłowni w klubie (poniedziałek) i we wtorek treningu w hipoksji na AWF Katowice. Tego samego dnia odlatujemy z powrotem na Cypr.

Przypomnijmy, że druga część obozu przygotowawczego potrwa do 1 lutego. Zespół Górnika oprócz treningów, rozegra również pięć gier kontrolnych. Po powrocie zabrzanie rozegrają (4 lutego) jeszcze ostatni przedsezonowy sparing.

Źródło: Roosevelta81.pl
Foto: tt/akademiapogon

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments