Sparing: Górnik Zabrze – Sanfrecce Hiroshima 1:1

Kibic  -  15 stycznia 2023 14:59
2
5763

W niedzielę piłkarze Górnika rozegrali pierwszy z trzech meczów sparingowych, zaplanowanych podczas tureckiego zgrupowania. Zabrzanie mierzyli się z japońską drużyną Sanfrecce Hiroshima. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Obie bramki padły w drugiej części z rzutów karnych. Dla Górnika trafił Piotr Krawczyk.

W pierwszej połowie więcej z gry miał Górnik. Zabrzanie przeprowadzili kilka składnych akcji. Najbliżej zdobycia gola był Lukas Podolski, który szukał swojej szansy strzałem w długi róg. Niestety futbolówka odbiła się tylko od słupka. Kolejna próba Poldiego padła łupem bramkarza, podobnie jak w sytuacji z końcówki tej części, kiedy uderzał Kanji Okunuki. Rywale sporadycznie dochodzili do sytuacji, a jeśli już, to strzelali niecelnie.

Po zamianie stron przewagę uzyskali z kolei Japończycy, stwarzając kilka okazji. Nie potrafili jednak skierować piłki do bramki broniącego w drugiej połowie Kevina Brolla. Po kwadransie w zespole Górnika doszło do wymiany niemal całej drużyny. Na placu boju pozostał tylko Jakub Szymański, ale i on kilka minut później opuścił (z powodu urazu) boisko. W tym momencie mieliśmy już na tablicy wynik 1:1. Oba gole padły po rzutach karnych. Piotr Krawczyk wykorzystał jedenastkę, w sytuacji kiedy faulowany był Nikodem Zielonka. Rywale odpowiedzieli 120 sekund później. Mateusz Cholewiak nieprzepisowo zatrzymał zawodnika Sanfrecce, a karnego na bramkę zamienił Pierros Sotiriou.

Podopieczni Bartoscha Gaula rozegrali już piąte spotkanie kontrolne od momentu zakończenia zmagań na ligowych boiskach. Kolejne sparingi zaplanowano na piątek 20 stycznia, rywalami „Trójkolorowych” będą TSV Alemannia Aachen oraz Lewski Sofia.

Górnik Zabrze – Sanfrecce Hiroshima 1:1 (0:0)

1:0 – Krawczyk, 67′ (k)
1:1 – Sotiriou, 69′ (k)

Górnik: Bielica (46′ Broll) – Olkowski, Kotzke, Szymański (76′ Kotzke), Wojtuszek, Vrhovec, Pacheco, Okunuki, Janża, Podolski, Włodarczyk
Od 60 minuty grali: Capiga, Jensen. Pochcioł, Marosa, Krawczyk, Zielonka, Cholewiak Kolanko, Dadok
Trener: Bartosch Gaul

Sanfrecce: Ōsako (33′ Hayashi) – Nakajima, Shiotani, Tanada,  Higashi (23′ Kawamura), Matsumoto, Shichi, Nakano, Ben Khalifa, Aoyama, Matsumoto.
Ponadto grali: Notsuda, Morishima, Mitsuta, Sasaki, Sotiríou
Trener: Michael Skibbe

Żółte kartki: Cholewiak, Zielonka – Morishima