Sparing: Górnik Zabrze – Puszcza Niepołomice 3:0

Kris  -  3 lipca 2021 12:41
4
3656

Górnik Zabrze wygrał w meczu sparingowym z Puszczą Niepołomice 3:0. Do siatki trafiał Krawczyk, Jimenez oraz Kubica. Ponadto, na murawie oglądaliśmy testowanego Łukasza Kędziorę.

Pierwsza połowa sparingu zakończyła się wynikiem 1:0. Wynik otworzył w 25. minucie Piotr Krawczyk, który wykorzystał jedenastkę. Rzut karny został podyktowany za zagranie ręką obrońcy Puszczy. Kilka chwil później goście zagrozili bramce Trójkolorowych, lecz świetną interwencją popisał się Sokół. W pierwszych czterdziestu pięciu minutach na uwagę zasłużył Baidoo, który dwukrotnie próbował zaskoczyć golkipera rywali. Niestety, trochę zabrakło do światła bramki. W samej końcówce podwyższyć prowadzenie mógł ponownie Krawczyk. Piotrek znalazł się w bardzo dobrej sytuacji, lecz trafił tylko w słupek.

Po przerwie oglądaliśmy zupełnie nową jedenastkę na murawie. Jednym z zawodników był Łukasz Kędziora – testowany środkowy obrońca, który ostatnio występował w Hutniku Kraków. Po zmianie stron wynik podwyższył Jesus Jimenez. Hiszpan uderzył tuż przy słupku i nie dał szans bramkarzowi Puszczy. Gra Trójkolorowych w drugiej połowie wyglądała zdecydowanie lepiej i bardziej ofensywnie. W 71. minucie po dograniu w pole karne ogólne zamieszanie wykorzystał Kubica. Krzysztof zagarnął bezpańską piłkę i strzałem po ziemi pokonał bramkarza rywali.

Spotkanie kończy się rezultatem 3:0. Górnik pokazał się z całkiem dobrej strony. Cieszy fakt, że Trójkolorowi zachowali czyste konto.

Górnik Zabrze – Puszcza Niepołomice 3:0 (1:0)
1:0 – Krawczyk, 25′ (k)
2:0 – Jimenez, 62′
3:0 – Kubica, 71′

Górnik Zabrze (I połowa): Sokół – Michalski, Wiśniewski, Gryszkiewicz, Janża, Korbecki, Ściślak, Hajda, Baidoo, Nowak, Krawczyk

Górnik Zabrze (II połowa): Neugebauer, Pawłowski, Kubica, Cholewiak, Dadok, Manneh, Bainović, Rostkowski, Jimenez, Sobczyk Kędziora-testowany