Sparing: Górnik Zabrze – Puszcza Niepołomice 1:3

Kris  -  1 lipca 2023 13:58
21
18983

W swoim drugim meczu kontrolnym „Trójkolorowi” przegrali z Puszczą Niepołomice 1:3. Przyjezdni prowadzili już trzema golami, a honorowe trafienie w końcówce spotkania uzyskał Daisuke Yokota. W zabrzańskim zespole podczas sobotniego sparingu zabrakło m.in Daniela Bielicy, Rafała Janickiego, Daniego Pacheco, Richarda Jensena, Erika Janży, czy Szymona Włodarczyka.

Podopieczni Jana Urbana przez najbliższe dni będą kontynuować przygotowania w Zabrzu. W piątek 7 lipca udadzą się na obóz do Kitzbühel. Podczas zgrupowania, trwającego od 7. do 16. lipca zabrzanie mają zaplanowane kilka sparingów, a na koniec wezmą udziału w towarzyskim turnieju z udziałem FC Köln oraz Hannover 96.

Górnik Zabrze – Puszcza Niepołomice 1:3 (0:1)

0:1 – Thiakane, 28′
0:2 – Walski, 54′
0:3 – Paluszek, 63′ (s)
1:3 – Yokota, 85′

Górnik: Soberka – Sekulić, Paluszek, Szcześniak, Gandziarowski, Olkowski, Pochcioł, Mvondo, Zielonka, Marosa, Chmarek
Rezerwowi: Vallion, Wojtuszek, Dadok, Rasak, Yokota, Krawczyk, Podolski
Trener: Jan Urban

Puszcza: Komar – Mroziński, zaw. testowany, Sołowiej, Koj, Serafin, zaw. testowany, Siemaszko, Thiakane, Cholewiak, Kidrić
Ponadto grali: Walski, Wróblewski, Pięczek, Stępień, zaw. testowany, zaw. testowany, Frelek, Bartosz, Zapolnik, Klisiewicz
Trener: Tomasz Tułacz

Obserwuj nas w społeczności SuperSocial w aplikacji Superbet

Źródło: Górnik Zabrze/ Roosevelta81.pl
Foto: Roosevelta81.pl

Subscribe
Powiadom o
21 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Dno! Zgodnie z przewidywaniami

Przeczytaj kto grał najpierw a nie po tytule piszesz komentarz.

Owszem jesteś dnem! Zgodnie z przewidywaniami

🙂

Panowie, po co te niepotrzebne obrażanie jeden drugiego.
Ta sekcja komentarzy, służy do merytorycznego wypowiadania swojego zdania.
Co do sparingu, świetnie że Pan Urban zrobił przegląd piłkarzy, pod kątem włączenia niektórych do szerokiej kadry w najbliższym czasie.Mamy zdolną młodzież, co pokazują rozgrywki w różnych kategoriach wiekowych i na pewno ktoś w nich dostanie szansę.
Świetna decyzja sztabu 👍
Pozdrowienia dla wszystkich 🍺⚪🔵🔴

No oczywiście! Mario ma rację! Po to są sparingi żeby testować nowych i młodych!

Post faktycznie wystawiłem pod wpływem emocji, ponieważ wcześniej wczytałem się w informacje o już przedłużonych kontraktach inowych transferach. I to uważam za DNO.

A co ty masz 5 lat, że kierujesz się w życiu emocjami ? Czy jesteś mężczyzną i kierujesz się w życiu logiką ??

A gdzie tu logika w tych transferach i kontraktach. Pozostają tylko emocje i to negatywne.

Puszcza wygrała z rezerwami Górnika 🙂

Na pewno dla trenera Urbana i jego sztabu to był wartościowy testmecz i możliwość przyjrzenia się kilku piłkarzom, co do których pozostania w pierwszej drużynie Górnika nie zapadła jeszcze decyzja. Wynik ma marginalne znaczenie, a ważne mecze zaczną się dopiero od 23 lipca.

Sparing spoko. Okaże się który mlody się nadaje. Na zdjęciach widać że na koszulkach został tylko weglokoks. Więc nie oczekujmy jakiś super transferow. Zresztą stroje w których graja to myślę że pokazują nasza pozycje w eklapie

Urban przetestował młodzież i zrobił sobie rozpoznanie drużyny która pierwszy raz się pojawiła w ekstraklasie, same plusy. Wynik sprawa drugorzedna.

Słuszna uwaga pierwszy skład to nie wszystko a bardzo istotna role musza pełnic zmiennicy i należy dokładnie selekcjonować zawodników a nie w czasie sezonu testować.Młodzi muszą udowodnić że nawet gra w rezerwach Górnika to nie przelewki.

Mam apel do trenera Urbana jeżeli ma pan wpływ na transfery to oby to były plotki o sprowadzeniu Musiolika bo napastnika który strzela 2 bramki na sezon nam nie potrzeba mamy Krawczyka ale on już w rodzinie Górnika jest długo i mało strzela ale są to przeważnie ważne bramki .

Ten wynik nie ma żadnego znaczenia. Znaczenie ma to, jak się zaprezentowali nowi piłkarze, dla mnie anonimowi i czy były w tym meczu jakieś pomysły na granie.

Kryspin Szcześniak i tyle w temacie jak gra Kryspin to trójka musi być tak było za gaula i tak będzie teraz

witam.Tak jak pisze kolega z Musiolikiem dajcie się spokuj lepiej dać szanse młodemu swojemu.pozdrawiam normalnych

Czy ktoś wie, co to za stadion (na zdjęciu)?

Ty serio kibicujesz Gornikowi ??!

Spolem Grzybowice