Sparing: Górnik Zabrze – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0. Testowany Martinez trafił „Górali”

Kaszpir  -  2 grudnia 2022 14:40
3
4957

W swoim drugim meczu kontrolnym Górnik Zabrze rywalizował z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Spotkanie rozgrywane na bocznym boisku zabrzańskiego obiektu zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Bartoscha Gaula 1:0. Zwycięskiego gola zdobył Martinez. 30-letni, środkowy napastnik, przebywa od tygodnia na testach w Zabrzu. Hiszpan ostatnio występował w Uzbekistanie w zespole Termez Surkhon, z którym umowa wiąże go do 31.12.2022. Martinez jesienią pojawił się pięciokrotnie na boisku, nie zdobywając jednak żadnego gola.

Dla Górnika było to drugie spotkanie sparingowe, przed tygodniem „Trójkolorowi” pokonali Odrę Opole. Za tydzień zabrzanie rozegrają ostatni przed świąteczno-noworoczną przerwą mecz kontrolny, a ich przeciwnikiem będzie drużyna Miedzi Legnica.

Górnik Zabrze – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)

1:0 – Martinez 77′

Górnik: I połowa: Bielica – Kotzke, Paluszek, Jensen, Wojtuszek, Mvondo, Kolanko, Vrhovec, Janža, Krawczyk, Maroša
II połowa: Broll – Bergström, Szymański, Szcześniak, Olkowski, Kamber, Pacheco, Okunuki, Cholewiak, Włodarczyk, Martínez
Bartosch Gaul

Podbeskidzie: zawodnik testowany (46′ zawodnik testowany) – Simonsen, Mikołajewski (57′ Bieroński), Rodríguez (77′ Turoń), zawodnik testowany, Milašius (80′ Bernard) – Janota (46′ Sitek), Bonifacio, Misztal (65′ Polkowski), Drzazga (76′ Willmann) – Biliński (70′ Wełniak)
Trener: Dariusz Żuraw